https://moyagazeta.com/

Голова облдержадміністрації Василь Ядуха завітав до кам`янчан на день міста

Туристична Мекка Поділля вабить до себе гостей звідусіль. Цьогоріч приїхали найкращі колетиви з Вірменії, Молдови, Польщі, Литви, Болгарії аби показати свою культуру, ознайомити із звичаями, продемонструвати танці та рідну пісню. Вітаючи містян зі святом, Василь Ядуха пригадав роки, коли навчався в Кам`янецькому інституті, зазначив, що за свою багатовікову історію місто-музей зазнало чимало руйнувань і перебудов, але, незважаючи на це, давня територія Кам’янця зберегла свою неповторність, і по сьогодні чарує неповторною єдністю ландшафту та архітектури.

Історики та краєзнавці донині сперечаються про вік міста. Одні кажуть, що місту близько тисячі років, інші стверджують, що окремі архітектурні споруди будувалися ще за часів Римської імперії. « Скільки б років не було Кам`янцю, місто чудове і має всі можливості, щоб розвиватися. Тут проживають працьовиті та енергійні люди. І найголовніше – місто зберегло кам`янецький дух, який відчувається завжди – як у спілкуванні, так і в конкретних справах», – підкреслив Василь Ядуха. Він особливо наголосив на тому, що обласна влада бачить конкретні кроки в роботі міської влади і всіляко намагається їй сприяти. « Ініціативи Михайла Сімашкевича завжди будуть знаходити підтримку як голови облдержадміністрації, так інститутів обласної влади, адже Кам`янець-Подільський – це культурний центр Поділля, і заслуговує на те, щоб стати дійсно європейським містом», – сказав очільник краю.

В день міста кам`янчани отримали подарунок від влади – відкрито перший в Україні бювет з очистки питної води. Введення в експлуатацію обладнання стало можливим завдяки державній програмі «Питна вода», яка впроваджується під патронатом Президента України Віктора Януковича. Із перерізанням символічної стрічки жителі міста отримали можливість пити воду з 7 та 12 кратним ступенем очистки. «Вперше у цьому році проводиться фінансування по програмі Питна вода. Приємно те, що Президент нашої держави Віктор Янукович сказав, що такі позиції будуть максимально підтримані Кабінетом Міністрів України.

Вдвічі приємно те, що вперше в Україні цей проект реалізовується в древньому Кам`янці . А тому я щиро вітаю всіх з такою гарною подією і маю надію, що конкретні добрі справи влади спільно з громадою – це тільки початок , а кінця буде дочекатися дуже непросто, бо завжди ставимо перед собою додаткові завдання», – підкреслив Василь Ядуха. Впровадження програми стало можливим завдяки підтримці депутата обласної ради Володимира Мельниченка. Таких бюветів у місті буде 10, на це виділено близько 500 тисяч гривень. Сім установок будуть розташовані у навчальних закладах міста, ще дві – у скверах відпочинку.

Бювет складається з двох окремих блоків. Перший оснащений насосом, який перекачуватиме очищену воду по нових мережах у лікарню, де її зможуть безкоштовно споживати всі ті, хто там проходить лікування. Також тут розміщений автомат для води, з якого можуть набирати воду кам’янчани. За пропозицією міського голови, перший місяць кам’янани зможуть отримувати воду безкоштовно, щоб всі змогли відчути її переваги. Далі цю воду продаватимуть – орієнтовна вартість 50 коп. за 1 літр.

Источник: Хмельницька ОДА