https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині АМКУ оштрафувало 9 молокозаводів, які здійснювали заготівлю молока у білогірському районі

Відділення оштрафувало ТОВ «Білогір’ямолокопродукт» (м. Гадяч, Полтавська обл.), ПП КФ „Прометей” в особі філії „Славутський маслоробний комбінат” (м. Сквира, Київська обл.), ПП „Ізяславмолпродукт” (м. Ізяслав), ПАТ “Острозький молокозавод” (м. Остріг, Рівненська обл.), ДП “Старокостянтинівський молочний завод” (м. Старокостянтинів, Хмельницька обл.), ПП „Альма-Віта” (с. Золотняки, Теребовлянський р-н, Тернопільська обл.), ПАТ „Тернопільський молокозавод” (м. Тернопіль), ПАТ „Галичина” (м Львів), ТОВ „Укрмолпродукт” (с. Злинці, Дубенський район, Рівненська обл.) загалом на 223 тис. грн. за антиконкурентні узгоджені дії на ринку закупівлі молока для промислової переробки.

У Білогірському районі закупівлю молока від індивідуальних господарств населення здійснюють 9 суб’єктів господарювання.
У ході розгляду справи відділення встановило, що закупівельна ціна 1 кг молока сирого від підсобних господарств населення Білогірського району у лютому 2011 року коливалася від 2,00 до 2,70 грн. У березні ціна знизилася до 1,80 грн. При цьому зміна закупівельних цін молокозаводами відбулася одночасно. При цьому об’єктивних причин для одночасного зниження ціни до однакового рівня у другій половині березня 2011 року не було.
В той же час суб’єкти господарювання, у тому числі і відповідачі, які здійснювали заготівлю молока в інших районах Хмельницької області, проводили розрахунки за молоко за цінами, вищими, ніж у Білогірському районі. Так для прикладу, у Славутському та Полонському районах оплату проводили по 2,00 грн., Ізяславському та Шепетівському районах – по 2,00 грн. та вище.

Загальні обсяги заготівлі молока, асортимент продукції, тривалість та вартість зберігання готової продукції, ринки збуту згаданих підприємств є різними. Для прикладу, ПП „Ізяславмолпродукт” є виробником масла вершкового та казеїну технічного, ПП КФ „Прометей” та ВАТ “Острозький молокозавод” – масла, спредів та твердих сирів, ДП “Старокостянтинівський молочний завод” – сухого молока та масла, ПрАТ „Тернопільський молокозавод” та ЗАТ „Галичина” – цільномолочної продукції.

З огляду на те, що Відповідачі мають різну спеціалізацію діяльності та різну номенклатуру молочної продукції, різні технологічні умови її виробництва, різні обсяги закупівлі молочної сировини, різні потужності та ступінь їх зносу, різну собівартість виробництва молочної продукції, різні шляхи її реалізації (просування) покупцям, будь-які зміни на ринках готової молочної продукції не можуть обґрунтувати одночасне встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні.

В результаті схожої поведінки відбулися негативні зміни на ринку у вигляді обмеження вибору продавців товару – здавачів молока між покупцями товару – молокопереробними підприємствами, за ціновою пропозицією. Суб’єкти господарювання диктували умови закупівлі молока, нав’язували населенню невигідні умови, отримували однобічну користь при закупівлі молока за рахунок ущемлення інтересів здавачів молока.