https://moyagazeta.com/

Доступне житло для хмельничан

 Пільгове іпотечне кредитування надається громадянам, які забезпечені житловою площею менше 9 м² на одного члена сім’ї, або проживають в гуртожитку.

Кредит видається терміном до 15 років під 16 % річних, з яких державна компенсація 13%, тобто в дійсності громадянин платитиме 3 % річних.

Нормативна площа житла, на яку видається кредит, визначається виходячи з розрахунку 40 м² на одного громадянина чи сім’ю з двох осіб та 18 м² на кожного наступного члена сім’ї але не більше 76 м² . Нормативна вартість одного квадратного метра житла для міста Хмельницького встановлена в розмірі 5 тис. грн. Щомісячний платіж по кредиту не повинен перевищувати 50% сукупного доходу сім’ї, а після сплати платежу на одного члена сім’ї повинно залишитися не менше прожиткового рівня (1108 грн.).

Пільгові іпотечні кредити надають АТ “Ощадбанк”, “Укргазбанк”, “Ексімбанк”.

Забезпечення громадян доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою 30% вартості будівництва доступного житла.

Державна підтримка надається шляхом сплати за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджетів 30% вартості нормативної площі доступного житла. При цьому громадянин вносить на свій поточний рахунок відкритий в уповноваженому банку, кошти в обсязі 70 % вартості нормативної площі доступного житла.

Державна підтримка надається на площу 21 м² загальної площі на одну особу та 10,5 м² на сім’ю.

Право на державну підтримку мають громадяни, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, включені до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов та визначені такими, що мають право на доступне житло, а також середньомісячний грошовий дохід яких разом з членами їх сім’ї з розрахунку на одну особу не перевищує п’ятикратного розміру заробітної плати в регіоні.

Інформацію про будівництво доступного житла та отримання пільгового іпотечного кредитування можна отримати в інформаційно-консультативному центрі за тел. (0382) 79-48-05, 76-23-66, м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87 або у відділі обліку та розподілу житлової площі Хмельницької міської ради за тел. (0382) 65-60-64, 79-27-73, м. Хмельницький, прв. Пушкіна, 5.