https://moyagazeta.com/

ДПА: в області достатньо резервів для збільшення надходжень до бюджету

Як повідомила під час свого виступу перший заступник голови ДПА у Хмельницькій області Тетяна Сидоркевич, за підсумками роботи протягом 11-ти місяців 2010 року податківцям області вдалося зберегти позитивну динаміку зростання бюджетних надходжень.
Зокрема, протягом січня-листопада поточного року податковою службою області зібрано до бюджетів усіх рівнів податків та платежів, які контролюються органами податкової служби, на загальну суму 1857,5 млн. грн., що складає 101,6% від фактичних надходжень аналогічного періоду минулого року. У тому числі до державного бюджету забезпечено надходження у сумі 721,7 млн. грн. (темп росту до аналогічного періоду минулого року складає 85,39%), до місцевого бюджету області – 1135,8 млн. грн. (темп росту складає 115,5%). Приріст надходжень до загального фонду державного бюджету забезпечено у більшості районів області.

Досягнуто позитивної динаміки зростання надходжень по податку на додану вартість – 100,6%, порівняно з минулим роком додатково надійшло 2,4 млн. грн.
Забезпечено виконання основних джерел загального фонду місцевого бюджету і, насамперед, основного бюджетоформуючого податку місцевого бюджету – податку з доходів фізичних осіб, питома вага якого в дохідній частині місцевого бюджету звітного періоду поточного року становить понад 74%. У звітному періоді до місцевого бюджету надійшло 843,2 млн. грн. податку з доходів фізичних осіб, доведені бюджетні показники при цьому перевищені на 2%.
Забезпечено також виконання бюджетних призначень по платі за землю – на 109% (темп росту – 119%), по місцевих податках – на 103% (темп росту – майже 103%), єдиному податку – на 109% (темп росту – понад 108%), по платі за ліцензії на деякі види господарської діяльності – на понад 107% (темп росту – більше 103%) тощо.

Крім того, в ході засідання його учасники також заслухали доповідь заступника голови ДПА в області Вячеслава Семенюка, який розповів про стан організації роботи органів ДПС області з виконання завдань, доведених наказом ДПА України від 25.01.10 №34 «Про організацію комплексного відпрацювання сум податкового кредиту з податку на додану вартість». Коментуючи викладене, Костянтин Циркун звернув увагу присутніх на те, що в області сьогодні цілий ряд підприємств, здійснюючи господарську діяльність, має низьку податкову віддачу, і чимало таких підприємств віднесено до розряду вигодонабувачів та вигодотранспортуючих. Робота по упередженню штучного формування податкового кредиту цими суб’єктами господарювання за рахунок використання «ризикових» підприємств та підприємств-банкрутів є одним з основних завдань проведення операції «Бюджет».

Зазначений наказ, за словами голови ДПА в області, дозволяє працівникам податкової служби більш ефективно відслідковувати ланцюги формування податкового кредиту з ПДВ, встановлювати розбіжності у сумах та викривати схеми мінімізації податкових зобов’язань.
«Переконаний, що в області достатньо резервів для збільшення надходжень до бюджету», – зауважив у зв’язку з цим керівник податкового відомства краю.
 

Прес-служба ДПА у Хмельницькій області