https://moyagazeta.com/

Ефективна командна робота податківців Хмельниччини принесла додаткових 100 мільйонів гривень до зведеного бюджету.

Планові показники надходжень до загального фонду державного бюджету у січні-червні нинішнього року податківцями забезпечені на 100 відсотків, розрахункова база з наповнення місцевих скарбниць виконана на 111 відсотків.

„Порівняно з минулим роком прибутки зведеного бюджету збільшились на 9 відсотків або майже на 100 мільйонів гривень при зростанні макроекономічних показників промисловості регіону на 3 відсотки. Такі результати стали можливими завдяки результативній командній роботі податківців краю та ефективному зворотному зв’язку й діалогу з підприємницьким активом в умовах тотального скорочення перевірок усіх категорій бізнесу, дерегуляції економіки краю та її детінізації”, – підкреслив керівник податкової служби Хмельниччини.

Учасники засідання на високому професійному рівні у стрімкому й конструктивному руслі розглянули питання розширення бази оподаткування, погашення податкового боргу й упередження його росту, покращення стану контрольно-перевірочної роботи та раннього виявлення й комплексного руйнування різноманітних схем ухилення від оподаткування.

В зв‘язку з цим основний акцент принципової розмови було приділено організації сучасного підходу до проведення перевірок, коли на контролі у податківців знаходяться тільки суб’єкти господарювання групи ризику, тобто ті підприємства, які задіяні у формуванні схемного податкового кредиту, декларують фіктивні збитки, аналізу структури формування податкових зобов‘язань, їх обґрунтованості.

Оптимізація цих аспектів роботи податкової служби області й забезпечить системне скорочення „тіньового” сектору економіки та надасть додаткові резерви для наповнення казни, які наразі вкрай необхідні для виконання соціальних ініціатив Президента України.

Одним з головних завдань реформування служби залишається й викорінення з лав відомства такої небезпечної суспільної хвороби, як корупція. Адже і сьогодні знаходять своє підтвердження слова Будди: „Несправедливі чиновники – це злодії, які крадуть щастя народу, …вони обдурюють і правителя, і людей, таким чином стаючи причиною всіх бід нації, дискредитуючи чесних служителів народу”.

Отож боротьба за „чистоту” рядів митарів краю стала ще однією складовою колегіальної зустрічі податківців.

З огляду на те, що на сучасному етапі податкова служба продовжує трансформуватись задля покращення якості обслуговування платників податків особливої ваги набуває й ефективна інформаційна політика відомства. Саме на це спрямована нова концепція взаємодії органів ДПС зі ЗМІ та громадськістю, виконанню, якої й було присвячено наступне питання колегії.

„Підвищення рівня прозорості та відкритості діяльності органів ДПС, податкової культури платників податків, гармонізації відносин податківців з підприємницькою спільнотою не можливе без своєчасного, об’єктивного та систематичного інформування громадян про державну політику у сфері оподаткування через мас-медіа, інтерактивні технології та інститути громадянського суспільства. Тому ми вже зараз спираємось на системний діалог з бізнес-спільнотою, громадськими організаціями та їх об’єднаннями, без якого вже не обійтись ні податківцям, ні нашим партнерам”, – резюмував голова Державної податкової служби Ігор Сінгаєвський.

Прес-служба ДПС у Хмельницькій області

Калінер Олександр