https://moyagazeta.com/

Голова Апеляційного суду Криму В.Чорнобук: «Закон про амністію учасників акцій протесту не передбачає можливостей реалізації і може залишитися декларацією»

 Голова Апеляційного суду Криму пояснив, що закон не визначає чіткого кола осіб, на яких поширювалася б його дія. Зокрема, не розкрито зміст поняття “учасник акції протесту та масових заходів” (тобто хто і за яких умов набуває такого статусу), не зрозуміло, про які саме акції протесту та масові заходи йдеться, оскільки їх не конкретизовано за темою та місцем проведення.

Крім того, за словами голови Апеляційного суду АР Крим, закон не дає відповіді на запитання щодо видів юридичної відповідальності, від яких зазначені особи мають бути звільнені. За таких умов цілком реально може порушуватися питання щодо звільнення від цивільно-правової відповідальності особи, яка завдала майнової шкоди іншій особі.

З урахуванням цих нюансів Верховна Рада має повернутися до розгляду питання щодо внесення до цього закону відповідних техніко-юридичних змін, які забезпечили б ефективну реалізацію його положень на практиці й узгодженість із чинними законодавчими актами, переконаний голова Апеляційного суду Криму.

Як відомо, 19 грудня Верховна Рада ухвалила закон про усунення негативних наслідків і недопущення переслідувань і покарання осіб щодо подій, які відбулися під час проведення мирних зборів.

Закон звільняє від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту з 21 листопада до дня набуття чинності закону. Закон також визначає, що всі кримінальні провадження проти учасників акцій, відкриті з 21 листопада, підлягають закриттю, а особи – звільненню. Крім того, ці люди вважаються несудимими.

Юридично закон набуде чинності після підписання його президентом і опублікування.

Учора, 23 грудня, Президент України В.Янукович підписав цей закон.