Хмельниччина готова до проходження весняного паводку та льодоходу

Виходячи з цього на Хмельниччині пріоритетним завданням рятувальників МНС стало приведення до готовності особового складу, плавзасобів, спеціальної техніки, що залучається на боротьбу із цією стихією. Завдяки всебічній підтримці органів влади, на Хмельниччині рятувальники МНС тримають на особливому контролі питання підготовки до пропуску льодоходу та весняного паводку.

Відповідно доручення голови Хмельницької обласної державної адміністрації протягом двох тижнів фахівці МНС провели перевірку готовності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування і гідротехнічних споруд області до безаварійного пропуску льодоходу та весняного паводку. Результати перевірки розглянуті на комісії ТЕБ та НС обласної державної адміністрації. Наразі в розпорядженні Управління стовідсотково готові до забезпечення нормальної життєдіяльності населення при ускладненні погодних умов 293 чоловіки, 35 човнів, 42 мотопомпи, 6 пожежних насосних станцій, буксирно-моторний катер, плаваючий транспортер ПТС-М, 36 електростанцій та 12 одиниць інженерної техніки, автомобіль медичного забезпечення, які залучатимуться у разі ускладнення обстановки.

В постійній бойовій готовності знаходиться група піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення УМНС, фахівці якої неодноразово залучалися для ліквідації льодових заторів як на території області, так і за її межами. В кожному оперативно-рятувальному підрозділі створений оперативний резерв засобів та обладнання для швидкого та ефективного реагування на надзвичайні ситуації. Проведено аналіз даних по попереднім місцям підтоплень на території області у минулому році. Виконано ряд заходів щодо уточнення прогнозованих зон підтоплень та затоплень паводковими і повеневими водами на території області з урахуванням попередніх спостережень.

На основі узагальнених матеріалів створено базу даних прогнозованих зон підтоплень з відповідними розрахунками. Отож рятувальники Хмельниччини готові реагувати на надзвичайні ситуації не тільки на території області а й за її межами, що підтвердилось в ході планової перевірки головним спеціалістом відділу аварійно-рятувальних формувань та служб державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки МНС України Василем Хорошуном щодо готовності краю до безаварійного пропуску льодоходу та весняного паводку.

УМНС у Хмельницькій області.