Хмельниччина святкує 74-річницю з дня створення області

У святковій ході, яка розпочала урочисті заходи з нагоди 74-річниці з дня створення Хмельницької області, взяли участь 26 делегацій, які прибули до обласного центру із міст та районів краю.

Вітаючи подолян із святом, голова ОДА Василь Ядуха зазначив: «Не секрет, що наш край має славні і давні традиції, ми маємо віковічну історію, ми маємо все для того, щоби прославляти його на теренах нашої рідної неньки України. Сьогодні ми, як ніколи, гордимося тим що наша Хмельниччина – це той край, в якому хочеться жити, працювати… Я радий тому, що сьогодні в області в нас усіх панує об’єднавча ідея, власний патріотизм, панує любов до нашої малої Батьківщини, бо навіть через ці поняття ми маємо досягнення в нашій роботі, яку б галузь ми не взяли». У своїй промові губернатор закликав подолян до об’єднання, та зазначив, що головний скарб області – це люди, самовідданою працею яких збагачується область.

Привітала подолян із святом народний депутат Інна Богословська. У вітальному слові вона передала подяку жителям краю від Президента України Віктора Януковича, голови Уряду та парламентарів за працю. Звернувши увагу учасників свята на досягнення останніх двох років, вона запевнила, що уже є і певні ознаки одужання країни. Також нардеп поділилася думкою щодо спорудження у Хмельницькому монументу «Віра.Надія.Любов»: «Скажіть будь ласка, скільки років на нашій землі будували пам’ятники тільки тиранам? Скільки нам треба було пройти, щоби сьогодні на Хмельниччині, і, до речі, вперше в Україні відкрили пам’ятник вірі, надії та любові? Це ознака зміни в головній нашій, в серцях наших, в діях наших. Уявіть собі, якою щасливою буде країна, якщо ми почнемо вірити замість безвір’я, будемо надіятися і робити усе для того, щоби наша надія втілилася в життя замість скарг один на одного, якщо ми злобу змінимо на любов у серцях наших. Це буде зовсім інша країна, зовсім інше відчуття».

До слова запросили міського голову Хмельницького Сергія Мельника. Висловивши подяку усім трудівникам краю, керівництву Хмельниччини, представникам депутатських корпусів області та міста, а також скульпторам нового монументу, Сергій Мельник наголосив: «Саме ці давні християнські цінності – віра, надія, любов – будуть допомагати нам рухатися уперед, адже тільки спільними зусиллями можна перетворити Хмельницьку область і нашу спільну Україну на краще».

Головна подія, яка відбулася в рамках відзначення дня створення області – довгоочікуване відкриття монументальної скульптури «Віра. Надія. Любов». Віднині цей пам’ятник трьом християнським мученицям прикрашатиме Майдан Незалежності. Традиційну стрічку перерізали міський голова Сергій Мельник, голова ОДА Василь Ядуха, а також автори монументу – Микола та Богдан Мазури.
Після закриття офіційної частини хмельничани та гості міста побачили святковий концерт, участь у якому взяли кращі концертні колективи області, а також пригощалися наїдками та напоями, презентованими районами.