Хмельницькі рятувальники завітали до дитячого табору “Чайка”

У період канікул тема безпечної життєдіяльності є найбільш актуальною. Адже щодня від нещасних випадків в Україні гине четверо дітей. Зменшити трагічну статистику, сподіваються завдяки просвітницькій роботі. Розпочинаючи захід, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці міської ради Дмитро Білоус ознайомив вихованців табору з основними правилами безпеки на воді, у разі виявлення боєприпасів часів війни та хімічно небезпечних речовин, із заходами пожежної безпеки у лісі тощо. “Основна ціль – це безпечне життя, безпека життєдіяльності, безпека відпочинку, безпека праці, безпека в побуті. Це головне, що ми хочемо до дітей довести” – зазначив він.

Навчання проходили у формі бесіди з практичним напрацюванням набутих знань. Рятувальники привезли у табір необхідне спорядження. Дітям не лише розповіли, у який спосіб ним користуватися, а й влаштували змагання. Школярі охоче навчалися одягати пожежно-рятувальний спецодяг та рятувати напарника з умовної зони техногенної аварії, здійснювати бойове розгортання пожежного автомобіля. Відчули себе діти й у ролі піротехніків. Аби уникнути нещасних випадків, дівчат і хлопців навчили правил поведінки з вибухонебезпечними предметами, позначати місця знаходження вибухонебезпечних предметів у разі їх виявлення, негайно сповіщати про знахідку, що являє загрозу життю і здоров’ю людей, працівників міліції, МНС, найближчого підприємства або просто дорослих.

Не обійшлося і без інтелектуальних конкурсів. Усім учасникам продемонстрували три короткометражних фільми, що розповідають про різні види небезпеки. На їх основі і ставили дітям запитання. Більше вірних відповідей – більше шансів на перемогу. Хмельницькі “надзвичайники” до просвітницької акції долучили й відпочивальників рекреаційного центру “Берег надії”, дітей з обмеженими фізичними можливостями. Діти підготували

малюнки. Переможців журі визначати не стало. Дарунки від влади міста та спонсорів, а це солодощі, фрукти та спортивний інвентар, вручили усім юним учасникам.

Подібні заходи будуть проведені і для наступних змін відпочивальників дитячого табору “Чайка”.