https://moyagazeta.com/

Хмельницькому НВК №7 виповнилось 25 років

За дорученням міського голови винуватців події привітав його заступник, куратор гуманітарної сфери Григорій Давиденко. Звертаючись до всіх присутніх, Григорій Михайлович подякував педагогічним працівникам за нелегку працю, любов до дітей. “Поєднувати в собі вимогливість батька і ласку матері дуже нелегко”, – сказав заступник міського голови. І додав, що навчальному закладу є чим пишатися, адже має багато талановитих учнів та вчителів.

Від міської ради, виконавчого комітету та міського голови Сергія Мельника його заступник побажав всім здоров’я, натхнення, творчих успіхів і терпіння, а також виконав почесну місію – вручив відзнаки міської ради. За сумлінну та плідну працю, вагомий особистий внесок в навчання та виховання дітей і учнівської молоді та з нагоди 25-річчя з дня заснування закладу Почесною грамотою з врученням цінного подарунку нагороджено колектив навчально-виховного комплексу №7. У подарунок від міської влади колектив НВК №7 отримав багатофункціональний пристрій, який складається з принтера, сканера та ксерокса.

До цієї дати завзято готувався весь шкільний колектив: дирекція, вчителі, учні та їхні батьки. На свято завітали численні гості – випускники школи, педагоги-ветерани, інші відомі в місті поважні люди, які розпочинали свій трудовий шлях у стінах школи. Серед них – її колишній директор Володимир Байдич.

Добрим словом згадали першого директора цього навчального закладу, нині покійного, Валентина Наугольного, багатьох педагогів, які вклали наполегливу працю і часточку своєї душі в розбудову школи. Святкування проходило у надзвичайно теплій і дружній атмосфері. Безліч теплих слів сказали гості на адресу колективу школи.

У своєму вітальному слові директор школи, педагог і менеджер Юрій Остапчук відзначив, що окрім талановитих вчителів та учнів школа сьогодні по праву може пишатися і своєю матеріально-технічною базою. Адже тут є шкільний басейн, чудово оснащені приміщення для занять спортом, гуртків і секцій, затишні технічно оснащені класи, словом, все належне для навчання і розвитку творчих здібностей дітей.
Завершилися урочистості святковим концертом, який підготували учні та вчителі.
У рамках святкування ювілею відбулося відкриття шкільного музею, експонати якого розповідають про колишніх керівників, педагогів та випускників цього навчального закладу, а також про цікаві сторінки з життя школи.

Довідково
Школа відкрита у 1986 році. Її першим директором був Наугольний Валентин Андрійович.
В 1999 році школа реорганізовано в навчально-виховний комплекс, у складі загальноосвітньої школи та ліцею.
У 1998 керівником цього навчального закладу став Байдич Володимир Григорович, який працював на цій посаді до 2001 року.
В 2001 році очолив заклад Остапчук Юрій Володимирович.
Сьогодні в НВК №7 навчається 945 учнів, 73 педагога та 37 осіб обслуговуючого персоналу.
Навчають учнів висококваліфіковані педагоги. Серед них: 49-вчителів вищої категорії, 31-старших вчителів,10-вчителів-методистів, 6 – “відмінників освіти України”, 13 вчителів-переможців та лауреатів конкурсу “Вчитель року”.
У школі функціонує 36 класів, з них 15 – початкових, 17 – основної школи та 4 ліцейних класи. Впродовж останніх років відзначається збільшення кількості учнів у початкових класах. Щороку школа набирає 4 перших класи.
Такий стабільний набір дає можливість пропорційно розподілити учнів по школах мікрорайону, перейти з початку навчального 2011 року на довгоочікуване однозмінне навчання, залучати якомога більше учнів до позакласної роботи у гуртках та секціях.
За останні роки на НВК №7 з міського бюджету було виділено 100 тис грн. на ремонт та капітальні видатки (2008р.). У 2010р. – 56 тис грн. на ремонт системи очищення та іонізації води у басейні. У 2010-2011рр. виділені кошти на відкриття ще однієї групи продовженого дня. За рахунок цих коштів виконано ремонт даху, капітальний ремонт спальні та ігрової кімнат для 6-річок, капітально відремонтовано зовнішнє освітлення, здійснено підключення до міської електромережі.
Незважаючи на фінансову кризу останніх років, НВК №7 став у 2008, 2010 та 2011 роках переможцем у конкурсі на кращий благоустрій “Хмельницький – наш дім”, за що отримали Подяку міського голови та відповідні Дипломи.
Допрофільна підготовка здійснюється в НВК з 8-го класу. Сформовані класи з поглибленим вивченням української мови, біології, інформатики, історії, профільні інформаційно-технологічні класи, біотехнологічні та філологічні. Старша школа на 100% забезпечує профільне навчання.
Вчителі на своїх уроках широко використовують інноваційні технології навчання. І як наслідок, за останніх п’ять років 39 учнів перемогли у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін. Учениця Анастасія Сидорук стала переможницею у ІІІ етапі, а також лауреатом ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови (вчитель Москаленко А.С.).
19 учнів НВК №7 здобули перемогу у І етапі Всеукраїнського конкурсу- захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Учень Богдан Шептицький переміг у ІІ (обласному) етапі цього конкурсу, а Вікторія Стинська стала лауреатом ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту МАН учнівської молоді.
Вчителі закладу щорічно беруть участь і стають переможцями різноманітних конкурсів, ярмарку педагогічних ідей. Так, 6 педагогів визнано переможцями у конкурсі “Вчитель року”.
В навчальній роботі широко використовуються комп’ютерні технології. Вчителі школи є учасниками проекту INTEL. В школі розроблений цикл уроків з усіх навчальних предметів інваріативної частини навчального плану з використанням комп’ютерних технологій.
За 25 років школу закінчили та отримали атестат про повну загальну середню освіту понад 1550 випускників. З золотою та срібною медалями навчальний заклад закінчили 78 випускників.
Школа з перших років впровадження ЗНО брала активну участь як пункт тестування. В ЗНО 2011 року брало участь 100% випускників школи. І 100% дітей підтвердили свої навчальні досягнення.
Двоє учнів школи за результатами тестування 2011 року отримали максимальну кількість балів – 200. Це – Анастасія Сидорук (англійська мова) та Анастасія Купчик (українська мова).
Впродовж багатьох років педагогічний колектив працював над розробкою та впровадженням здоров’язберігаючої, здоров’язміцнюючої та здоров’яформуючої технології навчання і виховання.
Як підсумок роботи розроблена модель школи ХХІ століття “НВК №7 – школа сприяння здоров’ю”.
Приємною нагородою за творчу працю стали перемога у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту шкіл сприяння здоров’ю, відзнака МОН за впровадження інноваційних педагогічних технологій та участь у міжнародній виставці “Сучасна освіта України”. З 2006 року НВК №7 є освітньо-інформаційним центром розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю України.

Автор: УВІП