https://moyagazeta.com/

Хмельницький ЦНАП має одну з найвищих оцінок серед обласних центрів України

 адміністративних послуг у Миколаєві (2.87 бала) та Полтаві (2.46 бала).

У Хмельницькому ЦНАПі також найбільш оперативно, порівняно з іншими містами, розв’язували свої справи – за одне відвідування вирішили питання 72% відвідувачів.ю. Переважна більшість хмельничан – 88% повністю задоволені працівниками виконавчого органу. Хмельницький також серед лідерів за швидкістю отримання послуг та консультацій — 36% відвідувачів Центру взагалі не довелося чекати в черзі, 47% хмельничан у черзі зачекали лише до 10 хвилин.

Оцінку надання адміністративних послуг визначено шляхом опитування-анкетування відвідувачів центрів надання адміністративних послуг або виконкомів міських рад (якщо у місті ЦНАП ще не створено) у 10 містах України: Києві, Дніпропетровську, Львові, Харкові, Рівному, Хмельницькому, Черкасах, Полтаві, Луганську, Миколаєві. У кожному з цих міст з 18 березня до 30 березня 2013 року було опитано по 100 відвідувачів ЦНАП за методикою екзит-полу (на виході, респонденти добиралися з певним кроком – кожен четвертий або п’ятий).

Оцінка якості послуг виявилася тісно пов’язаною із результативністю вирішення справи: серед тих, чия справа була позитивно вирішена, – 4.32 бала, серед тих, чия справа ще триває, – 3.50 бала, а серед тих, чия справа так і не була розв’язана, – 2.78.

Серед споживачів адміністративних послуг, що узяли участь в опитуванні, 57% повністю вирішили своє питання, 25.5% ще не вирішили, але питання перебуває у процесі вирішення, а у 13.5% питання не було вирішене. Найбільш не вирішених для відвідувачів питань виявилося у містах, де ще не створено ЦНАП.

Для отримання адміністративної послуги у середньому по усіх містах вистачило 1 звернення для 48% відвідувачів, 2 звернення для 29%, 3 – на 10% і більше 3 разів зверталося 13%. Найбільш оперативно розв’язували свої справи у Хмельницькому, де за одне відвідування вирішили свої справи 72% відвідувачів, у Черкасах – 67% та Києві (64%). Більше трьох разів довелося приходити для отримання адміністративної послуги у Полтаві (22%) та Луганську (21%).

Також під час дослідження оцінювались зручність приміщення ЦНАП для інвалідів. Найменше були задоволені відвідувачі зручностями приміщень для людей з обмеженими можливостям: (задоволені 71%, не задоволені – 19%). Особливо негативно оцінювали стан приміщення щодо зручностей для інвалідів у Дніпропетровську (65%), Рівному (65%), Полтаві (65%), Львові (54%). А от у Харкові 100% повністю задоволені умовами для інвалідів у їхньому приміщенні надання адміністративних послуг, переважно чи повністю

задоволені цими умовами також у Луганську (100%), Києві (94%), Черкасах (93%), Хмельницькому (91%).

Дослідження проводилося на замовлення Центру політико-правових реформ Фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» та Київським міжнародним інститутом соціології. До проведення опитування були залучені активісти ГО «ОПОРА». Процес опитування контролювався зовнішнім спостерігачем.

Проект реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.