https://moyagazeta.com/

Хмельницький гідно витримує натиск морозів

На щастя, в Хмельницькому немає летальних випадків від переохолодження і це результат злагодженої роботи структурних підрозділів міської ради, адже було організовано роботу чотирьох пунктів обігріву, введено вимушені канікули для школярів.

За даними Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за час сильних морозів до медичних закладів міста з обмороженнями звернулося шість осіб, з яких двоє дітей. З них одна доросла особа та двоє дітей госпіталізовані, загрози їх життю немає.

Продовжують працювати пункти обігріву, їх послугами скористалося вже близько 2000 осіб. Розташовані вони на привокзальній площі, що поряд з залізничним вокзалом, у парку ім. М. Чекмана, поблизу станції аварійно-рятувальної служби (провулок Човневий), на території міського центру реабілітації бездомних (безпритульних) “Промінь надії” та у приймальному відділенні Хмельницької міської лікарні. Для цілодобової роботи введено позмінне чергування особового складу Хмельницького міського управління міністерства з питань надзвичайних ситуацій. Один намет вміщує близько 100 осіб. Відвідувачам пунктів обігріву, надається гарячий чай, бутерброди, за потреби додатковий одяг. Працюватимуть пункти обігріву до настання потепління.

Дякуємо хмельничанам за вже надану благодійну допомогу та звертаємось до підприємців, керівників громадських і благодійних організацій, всіх небайдужих хмельничан з проханням продовжувати допомагати теплим одягом, продуктами харчування (хлібобулочні та ковбасні вироби, чай тощо) для забезпечення нормального функціонування пунктів обігріву.
Нагадуємо хмельничанам, щоб вберегтися від загального переохолодження та обмороження шкіри необхідно особливу увагу приділяти одягу. Він повинен бути теплим, зручним та легким. Взуття не повинно бути тісним. Необхідно ретельно висушувати промоклий одяг та взуття, інакше вони втратять свої теплоізолюючі властивості. Потрібно знати, що ступінь холодової травми залежить не лише від температури повітря, а й від вологості та сили вітру. Волога шкіра віддає тепло в чотири рази більше, ніж суха, і у вітряну погоду тіло втрачає тепло значно швидше, ніж у безвітряну. Особливо схильні до відмороження люди, котрі страждають на варикозне розширення вен, із захворюваннями серцево-судинної системи, а також ті, хто перевтомлений (перевтома знижує опір організму до холоду) або в стані алкогольного сп’яніння. Слід пам’ятати, що ризик обмороження вимагає особливої пильності, оскільки воно може відбутися непомітно для вас.

З метою забезпечення функціонування та життєдіяльності обласного центру комунальні служби докладають максимум зусиль для боротьби із сніговими заметами. У прибиранні парків, скверів, доріг та вулиць обласного центру від снігу задіяно більше 30 одиниць спецтехніки (грейдери, снігоочищувачі, навантажувачі, розкидачі піску, трактори з очисним обладнанням) комунальних підприємств міста. Очищати дороги, тротуари, прибудинкові території від снігу та посипати їх піском допомагають 420 двірників.