https://moyagazeta.com/

Хто моніторить владу?

Голова організації прозвітував про діяльність комітету за перший рік. У звіті було сказано, що Комітет готовий до співпраці з пересічними громадянами і з представниками влади. На початку діяльності комітет звернувся до всіх голів обласної, районних, міських голів Хмельницької області. На заклик відгукнулися лише чотири: голова Хмельницької обласної ради, Хмельницький міський голова, голова Красилівської районної ради та голова Старосинявської райдержадміністрації. Чи то інші адміністрації та виконкоми непрозорі, чи то не можуть собі дозволити, аби їх «моніторили» – про це можна лише здогадуватись. Далі Олесь Вітряний повідомив про розширення мережі районів і міст, в яких є представники Комітету. Н сьогодні таких нараховується у 16 районах та 6 містах області. В комітеті на сьогодні створено та діють комісії з молодіжної політики, з екологічних питань та з питань фізичної культури та спорту.

Акції – основна форма роботи Комітету. Як зазначив Олесь Вітряний, усі заходи мають незвичні епатажні назви, наприклад: «Землі жменю – у кишеню», «Горохом об стіну», «Артакціон космічної жадібності», «Зачиняй гаманець: твоїм преміям кінець» і так далі. До речі, за звітний рік об’єднання взяло участь у 16-ти публічних акціях. І наостанок, у Комітеті на розгляді знаходиться 76 справ з питань порушення владними структурами прав та інтересів громадян.

Звіт, як і усюди – справа нудна. З вуст голови організації звучали звичні для такого заходу слова: зроблено-зробимо-робитимемо. Використали-освоїли-не вистачає. Найцікавіше почалося уже після звітування, коли майже всі присутні мали слово для виступу.
Засідання проходило у приміщенні кінотеатру «Планета», в демонстраційному залі. Може, внаслідок специфіки облаштунку приміщення, зібрання скоріше нагадувало явочну квартиру підпільників. Мабуть, ними члени Комітету і є частково. Саме такі висновки можна зробити, вислухавши історії активістів організації. Добра частина присутніх була вже досить солідного віку, і саме вони задавали тон спілкуванню. Саме з вуст старших соратників звучали, на перший погляд, неймовірні історії про «безпрєдел» по-владному. Один із членів навіть заявив про те, що на нього чинилися збройні напади та навіть мав місце обстріл його домівки (правда, хто був нападниками – достеменно невідомо, можна лише здогадуватись). Натомість голова Комітету, О. Вітряний стверджував, що жодних тисків на нього з боку будь-кого за час існування та діяльності Комітету не чинилося.
Загалом, можна сказати, що збори проходили «у теплій, дружній атмосфері» з відчуттям повної демократії. Члени Комітету вирішили, що його роботу за перший рік можна визнати задовільно.

Ольга Лисиця для “Моя газета+”
фото автора