https://moyagazeta.com/

Хто пожирає Хмельницькі каштани.

 

 Я вирішив розібратись у цьому, «загуглив», та знайшов проблему, вона виявляється типова не тільки для Хмельницького вона є і у інших містах України.

А ця проблема це мінуюча каштанова міль, ось вікіпедія – «Вперше була виявлена в1985році в Македонії поблизу озера Охрід, науковий опис виду складено в 1986 роі. В даний час цього шкідника зареєстровано в більшості країн Центральної, Східної та Західної Європи. У2002році цей шкідник був навіть зафіксований на заході Англії і в північній частині Данії.

Поширення каштанової мінуючої молі йде в межах помірної зони Північної півкулі. Попри те, що спосіб поширення цієї моли повітрям часто приймався в якості головного, основним чинником експансії все ж, як було встановлено в подальшому, є антропогенний: автомобілі, трейлери, поїзди тощо. Підставою для такого висновку, спочатку висунутого з’явилися численні випадки появи молі в місцях, значно віддалених один від одного. В Україні міль з’явилася в1998 р. на Закарпатті, куди проникла, мабуть, з Угорщини.

Далі моль за десять років заселила практично всю територію України. До Донецька потрапила не пізніше2007 р. У2008–2009 рр.. міни молі були знайдені в Донецьку, Ясинуватій, Макіївці, Авдіївці, Святогірську, на межі з Луганською обл. (Дронівка) і на узбережжі Азовського моря (Юр’ївка). У парках, скверах і алеях міст центру Донецької обл. міни поширені на 95-100% дерев. Вияв шкодочинності молі Ступінь шкідливості каштанової молі залежить від різних факторів, а деякі з них ще недостатньо досліджені.

Міль має досить малі розміри тіла, тому погано літає, і в місцях, де восени опалелистявідносилосявітром, навесні спостерігається зменшення нанесеної шкоди. Помічено, що повне прибирання листя дає ефект лише в тому випадку, коли «хворі»дереварозташовані не ближче ніж 50 м один від одного. При цьому наявність хоч одного ураженого шкідником дерева нівелює ефект від прибирання листя з інших каштанів, які ростуть неподалік. Досить часто загибель дерев відбувається через ураження

фітофторою та вторинну інвазію ослабленого дерева каштановою міллю.» А ось сьогоднішнє фото ( фото 2 та 3) це вже заражений поруч ростучий каштан. І висновок, в разі як що залишити цю проблему то вул. Соборна, а надалі і вул. Проскурівська має реальну перспективу залишитись без так нам звичних каштанів. Ось така невесела історія.

http://vsim.ua/