– Станіславе Михайловичу, сьогодні ЗМІ повідомляють про нашестя гусені на зелені насадження на Луганщині. Чи існують сьогодні такі загрози на Хмельниччині?
– Припускаю, що це – білий американський метелик, але стверджувати достеменно не можу. Ні, сьогодні в нашій області такого нашестя, дякувати Богу, не спостерігається. Для нашого регіону зараз загрози для плодово-яблуневих садів Хмельниччини. Саме тому інформуємо населення про ті заходи, які самі дачники можуть провести, аби спасти свої насадження від шкідників і хвороб. Яблуневі сади заселені такими шкідниками як листовійки, молі, попелиці, кліщі, щитівки, а із хвороб поширені парша та борошниста роса. Встановити те, що шкідники оселилися саме у вашому саду можна за скрученим та пошкодження листям паразитами і хворобами деревах. Проти згаданих шкідливих об’єктів необхідно обробити сади одним із дозволених інсектицидів – Актара, Конфідор-Максі, Енжіо, Карате Зеон, інші в поєднанні з одиним із фунгіцидів: Хорус, Скорх, інші. Також сьогодні підпадають під небезпеку і персикові дерева, на яких сумчастий гриб теж викликає скручування листя. Єфективним проти цього захворювання є фунгіцид Хорус, з обов’язковим додаванням стимуляторів росту і мікроелементів. Але хочу зазначити, що при застосуванні препаратів з захисту рослин необхідно суворо дотримуватись правил безпеки і санітарних вимог.
– Якими будуть наслідки, якщо господарі плодово-садових насаджень проігнорують такі заходи з обробки дерев?
– Зрозуміло, що одним з наслідків стане зниження врожайності, іноді навіть на третину, та знизиться якість та величина плодів. Якщо ж будуть пошкоджені листя, то не відбуватиметься повноцінного процесу фотосинтезу, який напряму впливає на дозрівання плоду та його величину.
Ольга Лисиця для «Моя газета+»