https://moyagazeta.com/

Ізяславські школярі навчаються і відпочивають разом з місцевими правоохоронцями

Щочетверга учні слухали цікаві лекції на правову тематику, брали участь у дискусіях. Також їм організували цілий комплекс екскурсій до Ізяславського райвідділу міліції, де діти ознайомилися з роботою усіх структурних підрозділів. Крім того, школярі відвідали прокуратуру та засідання суду, на якому слухалася справа неповнолітніх.

А хто добре навчається, той гарно відпочиває! Тому завершити цей курс підполковник Остапчук вирішив грандіозним триденним вишколом на природі. Спільними зусиллями правоохоронців та працівників освіти вдалося зібрати більше 90 дітей зі шкіл міста та району.

Ціле наметове містечко розкинулося в сосновому лісі на березі невеличкого озера. Діти із задоволенням грали футбол, волейбол та інші активні ігри, плавали на човні та каталися на конях. Неповторного колориту всьому, що відбувалося, надавали національні строї, в які були зодягнені як діти, так і правоохоронці, а також смачна українська кухня, на якій за шеф-повара був підполковник міліції.

Одним словом, правоохоронці, вчителі та численна дітвора жили впродовж кількох днів, як одна дружня сім’я. Саме в таких умовах виховується двостороння повага та довіра. Діти зрозуміли, що міліціонер — це друг і захисник, а не каратель. Правоохоронці ж, інтегруючись в дитяче середовище, змогли побачити усі їхні проблеми зсередини.

А особливою родзинкою цього відпочинку стала військово-патріотична гра «Зірниця». Ті, хто був у свій час піонерами, чудово пам’ятають цю розвагу, проте для сучасних дітей вона стала справжнім сюрпризом. Василь Остапчук пояснює, що вирішив відродити «Зірницю» тому, що ця гра згуртовує дітей, розвиває у них стратегічне мислення, почуття колективізму та відповідальності. Взявши за основу традиційні правила, діти спільно внесли до них деякі зміни і дружньо пообіцяли їх дотримуватись. «І в цьому була головна наша мета, — наголошує начальник Ізяславського райвідділу, — показати, що за загальноприйнятими правилами повинні жити всі, незалежно від того, чи це міліціонер, чи пересічний громадянин».

Катерина ШУПРИГАН