Лист-звернення до ЗМІ Шановні представники ЗМІ, інформуємо вас, що сьогодні Апеляційний суд Хмельницької

 У середу 27.09.17 о 12:30 за адресою вул. Майдан Незалежності, 1 відбудеться засідання Апеляційного суду Хмельницької області щодо скарги Крикун Оксани Сергіївни на дії ДВС.

Оскільки ЗМІ є четвертою владою, ми звертаємось до вас з проханням: прийдіть, будь ласка, до суду та допоможіть досягти справедливості.

Деталі щодо справи Крикун О. В.

У 2012 році громадянка Крикун О. В. отримала у лізинг автомобіль Volkswagen Touareg NF 3.0 l V6 TDI вартістю 63 590,00 доларів США з еквівалентом у гривні, але з січня 2016 року лізингові платежі від Крикун О. В. перестали надходити до ПЛУ. В наслідок чого ПЛУ направила вимогу розірвання договору та повернення автомобілю, але автомобіль так і не було повернуто вчасно.

У жовтні 2016 року Крикун О. В. у відповідь на позов ПЛУ щодо стягнення боргу за автомобіль вимагає через суд визнати договір недійсним. Позов Крикун О.В. було задоволено повністю – суддя Карплюк О.І. зобов’язав ПЛУ повернути кошти у перерахунку на дату ухвалення рішення у розмірі 2 074 328,25 грн, а Крикун О.В. повинна повернути ПЛУ автомобіль. При цьому, судом не взято до уваги той факт, що Крикун О.В. має отримати всі кошти по курсу на день рішення, а ПЛУ – бувший у використанні автомобіль. ПЛУ оскаржило рішення до апеляційного суду, який залишив його без змін, а згодом – до касаційного суду (ВССУ), який на даний час розглядає справу. Оскільки рішення апеляції набирає законної сили одразу після проголошення, Крикун О.В. отримала наказ про стягнення з ПЛУ 2 074 328,25 грн, на підставі якого в Дніпровському РВДВС м. Києва відкрито виконавче провадження і стягнуто з ПЛУ 2 074 328,25 грн. Однак, відкриваючи касаційне провадження, ВССУ одночасно зупинив виконання рішення першої інстанції, тому державний виконавець виніс постанову про зупинення виконавчого провадження і гроші до винесення рішення ВССУ перебувають на рахунку ДВС і не можуть бути переведені Крикун О.В.

Однак, з метою отримання коштів Крикун О.В. подала скаргу на постанову державного виконавця про зупинення виконавчого провадження і суддя Карплюк О.І. не маючи матеріалів справи, але знаючи про ухвалу ВССУ про зупинення виконавчого провадження і витребування матеріалів справи до ВССУ, виносить ухвалу про скасування постанови про зупинення виконавчого провадження, мотивуючи це тим, що зупинено виконання рішення апеляції, а не першої інстанції.

При цьому, автомобіль досі ПЛУ не повернуто.

Як стало відомо представнику ПЛУ, до Дніпровського РВДВС неодноразово звертався Латюк П. Я. в якості представника Крикун О.В. з метою прискорення винесення постанови про відкриття виконавчого провадження і стягнення коштів з ПЛУ навіть до не дивлячись на ухвалу ВССУ про зупинення виконавчого провадження. Це також пояснює завзяття судді Карплюк О. І., який з 2011 року працює в Хмельницькому міськрайоному суді, де до 2009 року працював Латюк П.Я. (з 2009 по липень 2016 Латюк П. Я. був суддею апеляційного суду Хмельницької області).

До відома: в червні 2017 ПЛУ подало позов про застосування наслідків недійсності правочину, стягнення з Крикун О.В. 1 655 247,70 грн. 27.06.2017 суддя Мороз В.О. відмовив ПЛУ у задоволенні заяви про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно Крикун О.В.