Мак та конопля під пильним зором хмельницької міліції

Володимир Антонович зазначив, що таку операцію працівники міліції спільно з органами місцевої влади проводять щорічно. Аналіз роботи в даному напрямку свідчить про зниження задокументованих фактів висадки нарковмісних рослин на присадибних ділянках. Але зловмисники, на жаль, виявляють винахідливість і висаджують зілля на лісових галявинах та віддалених від населених пунктів землях, які не використовуються за сільськогосподарським призначенням, одним словом, подалі від людського ока.

Як завжди, операція «Мак-2011» проходитиме у два етапи. Під час першого, профілактичного етапу, проводитиметься роз’яснювальна робота серед населення щодо недопущення вирощування нарковмісних рослин на присадибних ділянках та про посилення відповідальності за це.

А на другому етапі правоохоронці спільно з працівниками відповідних відділів сільського, лісового та мисливського господарств будуть проводити перевірки на предмет виявлення незаконних насаджень нарковмісних рослин. Також в період цвітіння маку будуть проводитися обстеження територій із залученням легкої та малої авіації. Водночас цьогоріч на території області легально засіяно близько 200 гектарів маку. Ці поля перебуватимуть під належною охороною та наглядом міліції.

Володимир Рейман нагадав, що впродовж минулорічної операції «Мак» працівниками міліції було здійснено 11 124 перевірки, під час яких виявлено та задокументовано 307 фактів незаконних посівів нарковмісних рослин та знищено близько 4,6 тони наркотичного зілля. По вказаних фактах порушено 127 кримінальних справ.

Також начальник відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків наголосив на неминучій відповідальності за вирощування нарковмісних рослин. Отже, відповідно до ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконні посів та вирощування снотворного маку до 100 рослин чи 10 рослин конопель тягнуть за собою накладення штрафу від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощених нарковмісних рослин. А відповідно до ч. 1 ст. 310 «Посів та вирощування снотворного маку чи конопель» Кримінального кодексу України, незаконний посів або вирощування снотворного маку від 100 до 500 чи конопель від 10 до 50 рослин караються штрафом від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років. Частина 2 цієї ж статті за незаконне вирощування снотворного маку чи конопель більше 500 і 50 рослин відповідно особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статями 307, 309, 311, 317 ККУ, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Загалом же з початку року працівниками ВБНОН УМВС України в Хмельницькій області задокументовано 314 наркозлочинів, 172 з яких пов’язані із збутом наркотиків; до суду направлено кримінальні справи відносно 90 наркозбувачів, з яких 75 арештовано; з нелегального обігу вилучено понад 66 кг наркотичних засобів та 628 г психотропних речовин; знешкоджено 12 наркопритонів та 1 нарколабораторію.

Катерина ШУПРИГАН