https://moyagazeta.com/

На засіданні дорадчого комітету оприлюднили результати енергоаудиту бюджетних установ та житлових будинків

В ході роботи директор з технічних питань енергосервісної компанії “Енергоінженирінг” (м. Дніпропетровськ) Катерина Шишка ознайомила присутніх із результатами енергоаудиту, який було проведено у 10 бюджетних установах та 5 житлових багатоквартирних будинках.

В рамках проекту було досліджено такі бюджетні установи: міська дитяча лікарня, хмельницький перинатальний центр, загальноосвітня школа №14, гімназія №2, навчально-виховний комплекс №2, дитячо-юнацька спортивна школа №1, центр національного виховання учнівської молоді, дошкільні навчальні заклади №54 “Пізнайко”, №26 “Кульбабка” та №29 “Ранкова зірка”. До списку житлових будинків потрапили будинки за адресами: Залізняка, 34, Олімпійська, 7, Панаса Мирного, 33, Прибузька, 4 та 20.
За результатами енергоаудиту фахівці встановили, що для покращення енергозбереження потрібно утеплювати дахи, підлоги, двері, замінювати вікна, виконувати щорічну гідропневматичну промивку систем опалення. В секторі житлових будинків, дослідники зазначили, що Хмельницький має перевагу над іншими містами учасниками проекту, адже відсоток засклених балконів та лоджій є досить високим і це позитивно впливає на утеплення будинків. Проте і в цьому напрямку є над чим працювати.
В результаті проведеного енергоаудиту досліджувані будівлі отримали енергопаспорти та фінансові плани для проведення термомодернізації.

Підводячи підсумки усього сказаного Ірина Ковальчук зазначила, що результати дослідження є керівництвом до дій і наголосила, що зараз триває розробка міського енергетичного плану.

Довідково
Місто Хмельницький – одне з чотирьох міст України, які у травні цього року стали партнерами Проекту USAID “Реформа міського теплозабезпечення в Україні”. Проект впроваджує компанія International Resources Group (IRG) США. Він допомагає Україні трансформувати галузь міського теплозабезпечення для надання надійних та якісних послуг.