На Дунаєвеччині люди занепокоєні тим, чим труїть поля “СТІОМІ-Холдинг”

Багато людей жалілися на погіршення стану здоров’я. В роті відчувалась сухість, дерло в горлі, пускалась носом кров, неможливо було дихати. Люди звернулись в райепідемстанцію, працівники якої приїхали аж 25 червня, розмовляли з жителькою села Буяновською, біля обістя якої 3 дні стояла оприскувальна техніка і з бочки витікала рідина, в наслідок чого утворилась пляма з вигорілої трави. Працівники санстанції аналізів грунту, води, повітря не брали, піславшись на запізнілі терміни, сказали що треба було викликати тоді як текло.

Скарги людей на поганий стан здоров’я продовжуються. Жителі села переймаються своєю подальшою долею. Просимо зобовязати відповідні контролюючі органи провести дослідження навколишнього природнього середовища навколо села і в селі Велика Побійна.

Лист від 1.07.2011 року, підписались 23 особи.

 

P.S. Інформація про подібну ситуацію поступала також з сіл Чечельник, Підлісний Мукарів, Ставище.

Довідка: Основа діяльності Компаній Холдингу – власне виробництво зерна і продуктів його переробки. Сільськогосподарське виробництво “СТІОМІ-Холдінг” розташоване на території Дунаєвецького, Чемеровецького, Ярмолинецького, Волочиського районів Хмельницької області на площі більше 30000 га. Група Компаній “СТІОМІ-Холдінг” володіє парком техніки, що дозволяє вести весь технологічний цикл від посіву сільськогосподарських культур до збирання власними силами. Виробничий сільськогосподарський підрозділ “СТІОМІ-Холдінг” виробляє елітне насіння озимих зернових колосових культур, гібридного насіння кукурудзи, ярого ріпака. В Групу Компаній “СТІОМІ-Холдинг” входить Хмельницький хлібокомбінат – найбільший виробник хлібобулочної продукції в регіоні. Група Компаній “СТІОМІ-Холдинг” забезпечує хлібом 70% потреб м. Хмельницького, поставляє продукцію в райони Хмельницької і сусідньої областей. У 2005 році побудований і почав працювати могутній борошномельний комплекс по виробництву борошна, який забезпечує як власну потребу в борошні, так і зовнішніх споживачів.

Источник: dun.at.ua