https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині французькі сапери навчали розмінуванню інженерні війська ЗС України

Очільник іноземної делегації спеціалістів з розмінування капітан Янік Мале зазначив, що мета їх робочого візиту в Україну – провести тритижневий навчальний курс з офіцерами та контрактниками груп розмінування інженерних військ Збройних Сил України з питань порядку проведення розвідки зони забрудненої вибухонебезпечними предметами (ВНП), протидії саморобним вибуховим пристроям та організації проведення пошуку та виявлення вибухонебезпечних предметів.

Французькі спеціалісти з розмінування прочитали курс лекцій та провели комплекс практичних занять з організації контрольно-пропускного пункту, проведення розвідки зони забрудненої ВНП, порядку дій при їх виявленні і ідентифікація, організаціъ очистки та розмінування ВНП, протидіъ саморобним вибуховим пристроям (СВП) та ознайомили наших фахівців з розмінування з Доктриною НАТО з протидії СВП.
– Французькі колеги прибули до нас на початку місяця. Тритижневий курс завершиться 24 травня урочистим шикуванням і врученням військовослужбовцям дипломів спеціалістів з розмінування міжнародного зразка, – підкреслив полковник Сергій Зубаревський.

Очікується, що на вручення дипломів з нагоди завершення курсу до Центру розмінування прибуде начальник інженерних військ Збройних Сил України генерал-майор Богдан Бондар та начальник інженерної школи Збройних Сил Французької Республіки генерал Франсис Отрен.

Андрій АГЄЄВ