https://moyagazeta.com/

З початку року в Хмельницькій області порушено 80 кримінальних справ за незаконне зберігання зброї

Першочергово Олесандр Іванович нагадав про те, що незаконне зберігання зброї тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Так, відповідно до ст. 263 Кримінального Кодексу України, носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років. Передбачена відповідальність і за носіння, виготовлення і збут холодної зброї. Натомість звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка добровільно здала органам влади зброю. До речі, з початку року органами внутрішніх справ області вже порушено 80 кримінальних справ за незаконне зберігання зброї.

Регулює відносини у цій сфері і Кодекс України про адміністративні правопорушення. Зокрема в ст. 190 цього нормативного акта за придбання, зберігання, передачу іншим особам та продаж громадянам вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ передбачає накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

Для належної організації здачі незареєстрованої зброї громадянами органи внутрішніх справ двічі на рік проводять місячники добровільної здачі зброї. До речі, цьогоріч мешканці області вже здали до райвідділів міліції 212 одиниць зброї. Олександр Новосядлий розповів, що найчастіше здають стару зброю, яка перейшла у спадок від померлих батьків та дідів. У більшості випадків такі «раритети» ідуть на утилізацію.

Олександр Іванович надав також усю необхідну інформацію, яка могла б зацікавити людей, котрі мають бажання придбати зброю. Розпочали з вікових обмежень. Отже, власниками газової та холодної зброї можна стати, починаючи з 18 років, мисливської — з 21, а нарізної — з 25. Для того, щоб все було законно, потрібно написати відповідну заяву до органів внутрішніх справ та надати визначений перелік документів. Загалом же в Хмельницькій області зареєстровано 2, 5 тис. власників спецзасобів та 20 тис. власників зброї.

Катерина ШУПРИГАН