https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині навчались ліквідовувати витік рідкого аміаку

Основна тема навчань – ліквідація умовної аварійної ситуації, пов’язаної з викидом небезпечної хімічної речовини – аміаку.

Як повідомили Моїй газеті+ у прес-службі УМНС в Хмельницькій області, за легендою навчань внаслідок порушення технологічного процесу відбулась розгерметизація ємності з рідким аміаком з послідуючим розтіканням.

Першими до ліквідації аварії приступили члени аварійної ланки підприємства. Вони провели розвідку і почали перекривати технологічні трубопрорводи у місці аварії. На місце події за підвищеним номером виклику прибули 3 одиниці техніки самостійної державної пожежної частини №13 Старокостянтинівського районного відділу Міністерства надзвичайних ситуацій, 12 чоловік особового складу, аварійні бригади служби електромереж, газу, охорони громадського порядку та швидкої медичної допомоги.

Рятувальники винесли потерпілого із небезпечної зони та передали медикам. Далі шляхом встановлення водяної завіси проведено осадження хмари небезпечної речовини, що рухалась в напрямку житлового масиву. Інші служби діяли відповідно до своїх функціональних обов’язків.

Загалом за словами керівника навчань тренування пройшли успішно, підрозділи МНС та усі оперативні служби довели свою готовність діяти за призначенням. Виявлені недоліки дозволять запобігти їхньому повторному виникненню під час реальної аварійної ситуації.