https://moyagazeta.com/

Н. Королевська: В Україні влада намагається здійснити перехід від вільної конкуренції до розподілу

Про це заявила Наталія Королевська – народний депутат України (фракція «БЮТ – Батьківщина»), голова Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва під час публічної дискусії «Малий і середній бізнес: розвиток через інновації та інтернаціоналізацію», організованої Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА).

Одним із чинників, який значно ускладнює розвиток України як демократичної держави, є повсюдне знищення всіх типів конкуренції – починаючи від політичної і економічної, закінчуючи – конкуренцією соціальної. Сьогодні в Україні чітко фіксується перехід від конкуренції до практики розподілу. Якщо ти близький до влади – ти отримуєш доступ до механізмів розподілу. Якщо ти в опозиції, або взагалі вважаєш себе громадянином рівновіддаленим від будь-яких політичних сил – ти поза системою розподілу. Основи вільної конкуренції знищуються, в тому числі, і силами парламенту, в якому йде підгонка всієї законодавчої бази під нову розподільну реальність», – заявила Наталія Королевська.

Крім того, глава парламентського Комітету вважає, що відсутність діалогу між бізнесом і владою призвело до того, що 60% економіки України перебуває в тіні.

«Без довіри людей, які вкладають гроші в економіку, без довіри підприємців до державної політики, без здатності держави створювати умови для розвитку бізнесу, в Україні не буде ні інновацій, ні підприємницького буму. У країні відсутня державна політика, спрямована на те, щоб малий і середній бізнес став двигуном інновацій в країні. Держчиновники не бачать в ньому головний інструмент самозайнятості людей, здатних самореалізовуватися за відсутності виразного державного плану зі створення робочих місць. Таким чином дискредитується саме поняття економічної незалежності України», – вважає Наталія Королевська.

«Пасивна позиція малого та середнього бізнесу, коли люди змирилися з тією економічною політикою, яку їм нав’язує уряд, призводить до того, що влада, немов людожер з казки «поїдає» все більше і більше бізнесменів. А підприємці ніяк не навчаться жорстко висувати вимоги уряду. Щоб відстоювати свої права, представникам малого та середнього бізнесу необхідна самоорганізація», – вважає Наталія Королевська.

Вона закликала бізнесменів консолідуватися і вчитися наполегливо відстоювати свої права перед владою, вимагати від уряду проводити адекватну економічну політику.