https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині селяни виступили проти низьких закупівельних цін на молоко

Участь в зборах взяли депутати-свободівці Деражнянської районної ради, на чолі з головою фракції Зіновієм Морозом та заступник голови Хмельницької обласної організації ВО «Свобода» Олександр Симчишин.

Головним питанням порядку денного сходу села стала проблема із низькими закупівельними цінами на молоко.

Селяни обурені тим, що заготівельники молока обдирають їх до нитки. В результаті монопольної змови, при повній бездіяльності влади ситуація на ринку молока значно погіршилася. Головним заготівельником молока в районі є Деражнянський молокозавод. Директор В.Яглінський – депутат обласної ради від партії регіонів. В Кальні молоко збирають по ціні 1,90 грн. за літр, при тому, що середня ціна на молоко у магазинах добігає 9 грн. за літр.

Ситуація із різким зниженням закупівельної вартості є неприпустимою. Адже вона призводить до повного виродження молочного скотарства.

Результатом зборів стало звернення селян Кальни до депутатів районної та обласної ради з вимогою втрутитися у ситуацію з молоком і навести лад молочній галузі.

Голова районної ради, обрана від партії регіонів Людмила Стрілецька, яка також взяла участь у зборах назвала ситуацію на ринку молока результатом діяльності «молочної мафії». З цим важко не погодитися, але в такому випадку п.Стрілецька, перебуваючи на високій посаді мала першою боротися з цією мафією. Основним заготівельником молока в районі є Деражнянський молокозавод. Директор однопартієць п.Стрілецької В.Яглінський – депутат обласної ради від партії регіонів.

Заступник голови Хмельницької обласної організації ВО «Свобода» Олександр Симчишин наголосив, що проблема із заготівельним цінами на молоко турбує мешканців усієї області. Він запевнив селян, що в усіх районних радах, де є депутати-свободівці ситуація на ринку молока буде розглядатися на сесіях. Окрім того, депутати обласної ради від ВО «Свобода» будуть вимагати включення питання щодо закупівельних цін на молоко до порядку денного сесії обласної ради. Свободівці також підготували низку звернень до Антимонопольного комітету та закликають селян ініціювати подібні звернення на усіх рівнях.

Раніше Хмельницька обласна організація ВО “Свобода” провела низку заходів та акцій з приводу ситуації на ринку молока. Тоді заготівельники були змушенні піднімати ціни. По деяких районах вона зросла з 90 коп. за літр до 2.30 за літр.

Читайте також: Стара Синява: хто знімає з молока вершки?