https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині «спрощенцців» стало на півтисячі більше

Так, у 2013 році платникам 5-ої групи «спрощенців» було зменшено ставки єдиного податку з 10 та 7 відсотків до 7 та 5 відповідно, а для 2-ої групи – введено подання звітності раз на рік, а не щоквартально. Відтепер приватні підприємці мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді, до того ж за власним бажанням протягом року можуть переходити з однієї групи в іншу.

Зростання числа платників єдиного податку призвело і до збільшення доходів скарбниць місцевих громад. Адже цьогоріч завдяки «спрощенцям» місцеві бюджети Хмельниччини збагатились 80 мільйонами гривень, а це на понад 20 мільйонів більше ніж у минулому році. Темпи росту надходжень від малого бізнесу складають більше 140 відсотків.

«Стратегія «мінімум обтяжень – максимум комфорту» передбачає впровадження ще більшої кількості сервісних новацій, – говорить заступник начальника регіонального представництва Міндоходів Сергій Романов. – Вже невдовзі будуть полегшені правила реєстрації та взяття на облік платників єдиного податку та ПДВ. Саме «спрощенці» першими з наступного року зможуть «замовити» собі проведення електронної невиїзної перевірки, а це дозволить значно знизити адміністративне навантаження на підприємницький актив задля поліпшення бізнес-клімату у державі», – резюмує посадовець.