На Хмельниччині в інтересах пільговиків відшкодовано близько 5 мільйонів гривень

Зокрема, їх прав на безперешкодний доступ до установ та організацій, пільгове перевезення, санаторно-курортне лікування, реабілітацію інвалідів та їх працевлаштування, щодо призначення і виплати пенсій, на реалізацію інших пільг.

Особливу увагу зосереджено на законності використання державних коштів, призначених на забезпечення прав пільговиків. Так, судом розглядається порушена прокурором Деражнянського району кримінальна справа за фактом привласнення головним бухгалтером психоневрологічного інтернату закуплених продуктів харчування на суму 311 тис. гривень. Також до суду з обвинувальним висновком спрямовано кримінальну справу, порушену прокуратурою м.Кам’янця-Подільського стосовно завскладом місцевого технікуму-інтернату для дітей з обмеженими фізичними можливостями, котра привласнила товарно-матеріальні цінності на 24 тис.грн. Завершується досудове слідство у порушеній прокурором Хмельницького району кримінальній справі щодо привласнення посадовцями професійно-аграрного ліцею коштів в сумі 590 тис.грн., призначених на виплату стипендій, у тому числі для дітей-інвалідів та позбавлених батьківського піклування.

Загалом за результатами проведених перевірок у вказаній сфері поточного року порушено 2 кримінальні справи, на усунення порушень внесено 65 документів реагування, за якими понесли відповідальність 30 посадовців органів влади і самоврядування, 33 посадові особи підприємств, установ і організацій. За прокурорського втручання поновлено права значної кількості пільговиків, відшкодовано близько 4 млн. 860 тис. грн.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області