https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині відбувся семінар з питань безпечності нехарчової продукції

В рамках проведення місячника з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці ДП «Подільський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України», територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Хмельницькій області за підтримки обласної державної адміністрації, Об’єднання організацій промисловців та підприємців області, Хмельницької митниці та за сприяння Хмельницького державного центру науки, інновації та інформатизації для суб’єктів господарювання проведено семінар-нараду щодо інноваційного законодавства у сфері безпечності нехарчової продукції та вимог систем технічного регулювання на споживчому ринку України.

На дотриманні вимог законодавства, яке регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг, виробниками і продавцями, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності наголосив начальник Подільського ЕТЦ Олександр Килимник. Зазначивши, що дотримання Законів, які встановлюють правові та організаційні засади введення в обіг в Україні нехарчової продукції і забезпечення її безпечності, розроблення і застосування національних стандартів технічних регламентів та процедур оцінки відповідності та основних принципів державної політики у сфері стандартизації, технічного регулювання й оцінки є кроком до усунення технічних бар’єрів в здоровій та конкурентоспроможній торгівлі, у тому числі, між Україною та Європейським Союзом.

Під час семінару головний державний інспектор теруправління Денис Костюченко детально зупинився на здійсненні ринкового нагляду та вжитті відповідних обмежувальних заходів з відповідним інформуванням про це громадськість щодо продукції, яка при її використанні за призначенням становить загрозу та не відповідає встановленим вимогам. Підкресливши, що органи ринкового нагляду перевіряють не суб’єкт господарювання, а продукцію, яку він вводить в обіг. Зокрема, перевірка супроводжується відбиранням зразків продукції на проведення експертизи, прийняттям рішення про знищення продукції, яка створює загрозу або у інший спосіб який виключає використання цієї продукції, вжиттям заходів щодо притягнення до відповідальності осіб винних у вчинені порушень вимог Закону «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та направлення матеріалів перевірок до правоохоронних органів.

Зі своєї сторони головний інспектор відділу організації митного контролю Хмельницької митниці Олександр Паісеєнко зазначив про те, що митниця не є органом ринкового нагляду, однак вона готова тісно співпрацювати з останніми, попередньо обговоривши механізм співпраці.

Схвальні відгуки учасників семінару отримала проректор інституту підвищення кваліфікації фахівців в галузі технічного регулювання споживчої політики Одеської державної академії технічного регулювання та якості (м. Київ) Віра Домницька. Вона детально зупинилася на підзаконних актах, що регулюють (визначають) правила з введення в обіг безпечної нехарчової продукції, процедурі присвоєння Національного знаку відповідності на вироблену продукцію, процедурі декларуванні та сертифікації відповідності нехарчової продукції, системи якості, системі управління якістю, системі екологічного управління.

Учасниками форуму також розглянуто взаємозалежність та взаємодію нового законодавства з іншими законами України у сфері обігу безпечності нехарчової продукції, результати дослідження ідентичності обставин та причин нещасних випадків та особливостям використання їх для гарантування безпеки праці.