https://moyagazeta.com/

На Хмельницькій атомній електростанції триває підготовка до громадських слухань щодо спорудження енергоблоків 3, 4

Як повідомили в інформаційному Центрі Хмельницької АЕС,  27, 28 квітня та 4 травня ВП ХАЕС відвідали депутати Славутської районної ради, сільських рад та громадських організацій Славутчини Хмельницької області та представники громадськості зони спостереження ХАЕС Здолбунівського району Рівненської області.
Знайомство з роботою підприємства депутати та громадськість розпочали із відвідування навчально – тренувального центру. Начальник відділу із підготовки оперативного персоналу, Вадим Тарикін ознайомив гостей із технологією виробництва та основами підготовки персоналу для АЕС. Як зазначив В.Тарикін, працівники основних цехів, перед тим як працювати на діючому енергоблоці, проходять тривалий термін підготовки на повномасштабному тренажері блочного щита управління.

Представники зони спостереження ХАЕС побували на будівельному майданчику 3-го та 4-го енергоблоків, де на власні очі змогли побачити в якому стані знаходяться дані споруди та в машинному відділенні діючих енергоблоків, що дало змогу пересвідчитися в масштабності даного виробництва.

Після завершення огляду запропонованих об’єктів представники влади та громадськості зустрічалися із керівництвом та спеціалістами атомної станції.
Генеральний директор Хмельницької атомної станції Микола Панащенко ознайомив присутніх із основними показниками виробництва електроенергії, результатами контролю гама -фону в зоні спостереження, заходами які впроваджені та впроваджуються для підвищення безпечної експлуатації, основними етапами щодо будівництва Х/3,Х/4, законодавчими документами стосовно громадських слухань та детально зупинився на основних характеристиках реакторної установки В-392, яку заплановано задіяти на 3 та 4 енергоблоках.

На питання щодо доцільності добудови нових енергоблоків, генеральний директор Хмельницької АЕС дав ґрунтовну відповідь та довів, що нові енергоблоки потрібні для України і в майбутньому виробництву електроенергії на атомних електростанціях немає альтернативи. Це думка не лише атомників, а результати досліджень науковців.