https://moyagazeta.com/

На крилах фантазії та творчості

 Серед них і дві молодих студентки Калинівського технологічного технікуму Анастасія Нежид та її тьотя, мамина сестра, Дарія Величко, родом із мальовничого віддаленого села Пилявки, пише

Не так давно політ своїх фантазій та творчості дівчата-родичі продемонстрували на десятому Міжрегіональному конкурсі “Калинове намисто” на кращу колекцію моделей одягу серед учнів та навчальних закладів.

У номінації “Народні мотиви” наша землячка Анастасія Нежид здобула переможне місце у цьому конкурсі, який зібрав на своєму подіумі майже чотириста учасників. Свої колекції представляли юні модельєри із багатьох міст країни, у тому числі із навчальних закладів столиці.

Отже, як вдалося бути кращою і отримати одне із переможних місць, що саме стало стартовою точкою для перемоги і що спонукає творити прекрасні і яскраві колекції, – розповідає Анастасія Нежид.

– Дуже приємно отримувати такі нагороди, – говорить Настя. – Окрім грамот за успіхи у навчанні і громадській роботі, активну участь у художній самодіяльності навчального закладу і міста та з нагоди різних свят, маю уже два дипломи від Головного управління економіки, управління освіти і науки Вінницької ОДА та один – за участь у конкурсі на кращу модель одягу “Срібний наперсток – 2012” серед студентів Калинівського технологічного технікуму.

– Приїздять на такі міжрегіональні конкурси студенти та учні з усіх куточків України, які враження та емоції відчуваєш, беручи участь у цих конкурсах, котрі вимагають професійності, творчого підходу, досконалості?

– Мені дуже подобається брати участь в усіх заходах, які проходять не лише у навчальному закладі, а й за його межами. А щодо конкурсів на кращі моделі одягу, то відчуваю потребу в цьому, аби демонструвати свої напрацювання, уподобання, хист і потяг до улюбленої справи.

З кожним роком колекції стають кращими, досконалішими, дякуючи організаторам, які докладають багато зусиль, щоби конкурси проходили на високому рівні. Багато чого вчимось тут, вивчаємо досвід. Кожна колекція усіх, у тому числі суперників, має свою родзинку. Показ колекцій схожий на прекрасне, яскраве та неповторне дійство, що вражає своєю технікою вико- нання…

– Звісно, що рівень таких колекцій щороку зростає, як ти зуміла вибороти перемогу, який секрет у цьому: в довершеності представленого чи політ фантазії, чи енергія творення є основною складовою перемоги?

– Наприклад, на Міжрегіональному конкурсі моделей одягу “Калинове намисто” учасники демонстрували техніку оздоблення, деякі роботи були з конструкціями, різними матеріалами, фактурами. Наші студенти представили тринадцять колекцій одягу. Одна із них – моя колекція та Поліни Семко “Дихання квітів” – виборола друге місце у номінації “Народні мотиви”. Головне, що ми отримали гарний заряд енергії, натхнення та стимул для нових ­колекцій.

Перемоги цієї нашої талановитої землячки, мабуть, є невипадковими, бо народилась і виростала у родині майстринь-вишивальниць та швейного уподобання, плетіння крючком замість подіумів, із новими ідеями та задумами захоплюється сестра Насті, дев’ятикласниця Уляна Нежид.

Її майстерністю вже не раз захоплювалися учасники виставок народних умільців, на яких представляла роботи своїх майстринь і Пилявківська сільська рада. Її мама Лариса Василівна, завбібліотекою, та бабуся вишивають заради задоволення, бо це їх улюблена справа із давнини.

Вироби цих майстринь набули самобутньої краси, вони не бояться відкривати щось нове, як ось наймолодша у сім’ї Улянка, котра із таким захопленням зацікавилась плетінням гачком, і має в сімейному асортименті чимало виробів із цієї техніки плетіння.

Кожен виріб цих симпатичних рукодільниць, зроблений власноруч: чи то народна вишивка, чи швейного виробництва, несе у собі позитивний чарівний світ краси й неповторності.

Зростають творчо землячки-студентки Настя Нежид і Дарія Величко, роботи їх щоразу все більше захоплюють і надихають. Тож сподіваємось, що й старосинявці незабаром милуватимуться їхніми новими колекціями ­суконь ручної роботи.

Антоніна Співак, ss-live.com.ua