https://moyagazeta.com/

На «соціалку» роботодавці Хмельниччини спрямували майже 400 мільйонів гривень ЄСВ

 індикативних показників забезпечено на 100,6 відсотка. Перевиконання становить 2,2 мільйона гривень.

Якщо порівнювати з відповідним періодом 2015 року, то сума ЄСВ, перерахована до державних соціальних фондів у поточному році, менша на 100 мільйонів гривень. У фіскальній службі області пояснюють це, насамперед, тим, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року № 909-VIII, який вніс кардинальні зміни в адміністрування ЄСВ, суттєво зменшивши навантаження на фонд зарплат.

Так, для роботодавців знижено середню ставку нарахованого до сплати єдиного соціального внеску із 41 відсотка до 22 відсотків для всіх платників. Окрім того, скасовано відрахування ЄСВ для робітників, яке складало 3,6 відсотка.

«Зекономлені внаслідок такої новації кошти роботодавці можуть спрямувати на підвищення зарплат найманим працівникам, а у бюджет, у якості часткової компенсації за втрачене ЄСВ, надійде податок на доходи фізичних осіб. Адже послаблення податкового навантаження на фонд оплати праці покликано, передусім, стимулювати роботодавця та спонукати до реального виведення заробітних плат із «тіні», що позитивно позначитися соціальній захищеності працюючих», – підкреслив керівник ГУ ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.