https://moyagazeta.com/

Новий закон – нові проблеми: чи можуть хмельничани купувати автівки дешевше

В силу вступив підписаний закон Президентом України з 1 сепрня. Нагадаємо, що цей закон про зниження акцизу на вживані автомобілі дав українцям можливість ввозити старі автомобілі з Європи за зниженими митами.

Однак, не все так просто. Для зниження акцизу потрібно мати сертифікат походження, щоб уникнути ввезення машин з Росії. Отже, щоб пригнати Mercedes з Польщі, потрібно їхати в Німеччину і брати в їх Торгово-промисловій палаті цей сертифікат. Інакше при розмитненні в Україні будуть неприємності.

Ще один момент, для звіту перед своїми податковими органами поляк зажадає безготівкового переказу. А це означає, що гроші потрібно буде везти на картці і лише в євро або доларах.

А оскільки така покупка з гривневої карти буде прирівняна до купівлі валюти, в зв’язку з обмеженнями НБУ на день ви можете купити валюту тільки на 12 тисяч гривень, це приблизно 480 доларів.

Також, якщо автомобіль дорожче 10 тисяч доларів, то доведеться пояснити, звідки взялися гроші. Вивозити готівкою таку кількість грошей не можна, а з меншою сумою купити машину навряд чи вийде. Ну і звичайно, при валютній картці при одноразовому платежі за кордоном більше 10 тисяч доларів, інформація про операції потрапить в Фінмоніторинг, який вже в Україні вимагатиме відзвітувати, звідки гроші.

Джерело 0382 ua