https://moyagazeta.com/

Один невірний крок ламає дитячу долю

Наш «герой» учень 9 класу Шепетівської загальноосвітньої школи. У вільний від навчання час хлопець займався корисною справою – збирав по запчастинах мопед. Здавалося б, його мета переслідує виключно благі наміри. Та не все так просто. Коли дійшла черга до покупки акумулятора, з’ясувалось, що грошей явно не вистачає. І тут стався переломний момент – школяр вирішив викрасти декілька металевих деталей із залізничної колії, здати їх на приймальний пункт металобрухту та отримати невистачаючу суму.

Так і зробив. До справи підійшов «відповідально» – заздалегідь підготував інструмент, мішок та велосипед, щоб перевезти викрадене. На залізничній колії старанно викручував усе, що міг зняти та зносив у чагарники, де залишив свій транспорт. Там склав у мішок, завантажив на велосипед і направився в місто, щоб остаточно реалізувати свій план, отримавши нарешті жадані гроші.
Хлопчина вже мріяв «сухим із води» вийти та акумулятор придбати. Та події розвивалися інакше (все пішло «не по сценарію»). Один із міліціонерів помітив невідому особу, яка здійснює крадіжку деталей колії та повідомив колег.

Слідчо-оперативна група лінійного відділу міліції на станції Шепетівка негайно виїхала до місця події. На ґрунтовій дорозі, що веде до залізничних колій, правоохоронці запримітили хлопця, який перевозив на велосипеді мішок. Запросивши двох понятих, міліціонери оглянули затриманого. Тоді молодик зізнався у скоєному і повідомив, що в мішку знаходяться залізничні деталі, які він щойно викрав.
Як з’ясувалось затриманому лише 14 років. Що штовхнуло сина на злочин, мати зрозуміти не може. Адже зажди намагалась забезпечити всім необхідним дитину і, по можливості, не відмовляла у придбанні речей. Та і хлопчина росте слухняним, завжди допомагає по господарству, має багато друзів та любить грати у футбол – розповідає мати.

Але сталось те, що сталось. Стосовно неповнолітнього порушено кримінальну справу за ч.1 ст. 185 КК України (крадіжка – таємне викрадення чужого майна).
Правоохоронці радять усім неповнолітнім поставитися відповідально до проведення свого літнього відпочинку. Не ставайте на стежину криміналу. Краще радіти кожному дню, відкриваючи щось нове, аніж дивитись на світ крізь грати колонії. Дозвілля для молодої людини згодом перетворюється на спосіб життя. Тож не калічте його, заповнюйте свій вільний час тим, що допоможе вам розвиватися як особистості. У світі стільки цікавих речей!

Помічник начальника ЛВ на
Ст. Хмельницький по ВЗГ
та ЗМІ УМВС на ПЗЗ Наталія Думка