https://moyagazeta.com/

Олег Піскунов: “У Летичеві дійсно була справжня “святкова бомба!”

Кор.: Олеже Валерійовичу, яким було підприємство тоді, коли Ви стали його директором? І що змінилося за ці роки?
О.П.: Спочатку почну про головне – про Корпорацію «Біосфера».
Корпорація « Біосфера» – знаменитий виробник і дистриб’ютор товарів господарського та гігієнічного призначення. Компанія займає лідерські позиції в Україна веде свою діяльність з 1997 року. Центральний офіс корпорації « Біосфера» знаходиться в м. Дніпропетровську. Корпорація « Біосфера» на сьогоднішній день має три власних виробничо – логістичних підприємства: «Біосфера Комплекс» м. Дніпропетровськ;
«Виробничо Логістичний Центр ТОВ « Термопласт» м. Летичів; «Біосфера-Полімер» м. Бєлгород – Росія.
Завдяки корпорації «Біосфера» було відбудоване та знову почало працювати підприємство ТОВ « Термопласт» м. Летичів.
Офіційною датою його відкриття вважається 6 червня 2008 року. Подякувати за те, що воно з’явилося, треба Корпорації «Біосфера», її основним інвесторам і замовникам Андрію Валерійовичу Здесенко та Владиславу Анатолійовичу Гурістрімбі. До виконання обов’язків я приступив 26 жовтня 2009 року. Можу сміливо сказати, що підприємство було відновлене у повному сенсі на руїнах колишнього підприємства «Термопластавтомат», та повністю реконструйоване відповідно до сучасних європейських вимог та діючого законодавства України. Якщо я не помиляюся, три роки тому ми виробляли десь 72 номенклатури товарів народного споживання, і працювало у нас біля 120 людей. На сьогодні кількість номенклатур сягнула за 318, і постійне місце роботи мають близько 240 чоловік. У різні періоди, якщо у нас є плани, ми на певні види робіт ще добираємо людей по договору підряду.

Кор.: Який асортимент продукції ви випускаєте?
О.П.: Корпорація «Біосфера» ексклюзивно представляє на території України 8 знаменитих європейських марок і створює свої успішні бренди( 14 власних торгових марок).
Товари Корпорації «Біосфера» щоденно дарують людям позитивні емоції та чудовий настрій.
На сьогоднішній день майже в кожній оселі є продукція корпорації «Біосфера» : салфетки та рукавички для прибирання, пакети для сміття, мочалки для миття посуду, паперові рушники та вологі серветки. Це ті товари, які необхідні господині на кухні та у побуті, так званий напрямок Hause Hold.

Кор.: Але податки, якщо я не помиляюся, ви платите у бюджет Летичева? Можете сказати, які суми?
О.П.: Так, я до Державного бюджету, так і до місцевого бюджету. І можу з гордістю сказати, що складно у районі знайти підприємство, яке б платило більше, ніж очолюване мною. Ну, можливо, лише Голосків, але там все ж сільське господарство. Наше підприємство дає 63% усієї промисловості Летичівського району, що складає десь 50% бюджету всього Летичева! Не можу із точністю до копійчини сказати, скільки ми усього заплатили, але за перший квартал цього року лише до пенсійного фонду пішло 1,084 мільйони. На сьогоднішній день саме у нас краща середня зарплата у районі – приблизно 2300 гривень, у прибиральниці зарплатня 1500 гривень «чистими» на руки, плюс ми ще оплачуємо податки.

Кор.: У вас в основному, мабуть, працює молодь?
О.П.: Ні, середній вік працівників десь 34 роки, але молоді дійсно багато. Запитаєте, чому вони до нас йдуть? Тому що ми гарно платимо: повний соціальний пакет, відпускні, оплату за народження, окремі преміальні до дня народження, і навіть за рахунок підприємства оплачуємо вихідні з приводу весілля. Тільки на охорону праці в місяць витрачаємо 9-12 тисяч. А з минулого року за ініціативи, та за погодженням з Президентом Корпорації «Біосфера» Здесенко А.В. на день народження «Термопласту» діти наших співробітників їздять у безкоштовні турпоїздки. У тому році ми мали можливість організувати поїздку дітей до Умані, а цього року вони їздили до Кам’янця-Подільського та Хотина.

Кор.: Звідки ви берете необхідних спеціалістів? Чи, можливо, у вас є власна навчальна база?
О.П.: Спеціальності технологів та інженерно-технічних працівників є дуже дефіцитними. На жаль, Летичів мало забезпечений необхідними кадрами, тому що практично уся промисловість, яка існувала раніше, дуже занедбана. Але за останній рік ми гарно піднялися, і в цьому нам дуже допоміг Валерій Олександрович Кольгофер, голова РДА. Хоча подібна ситуація не лише на Летичевщині, а й в області та усій країні, тому що молодь, отримавши необхідну освіту, хоче працювати у великих містах, де можна отримати більші кошти. Але, наприклад, у нас працює начальник виробництва Володимир Кондратюк, мешканець Летичева, з інженерної родини. Він почав працювати простим помічником наладчика, а тепер, як я казав, через 3 роки став начальником виробництва, і це у віці 28 років.

Кор.: Ваше підприємство приймає участь у розвитку селища?
О.П.: За 3 роки ми відремонтували дитячий садок, налаємо шефську допомогу школі №2, щорічно на Новий рік ми возимо у дитячі садки та лікарні все, що потрібно для побуту. У лікарню купили телевізор. У нас є 100 ветеранів і кожний рік, ми виписуємо їм газету «Ветеран України». Є багато зроблено.

Кор.: А є якісь цілі на майбутнє?
О.П.: Розвивати підприємство, а разом з цим і промисловість у районі, створювати робочі місця, і впевнено крокувати вперед, і надалі відчувати підтримку Держави, яка є сьогодні.

Кор.: Ну а тепер відкрийте таємницю – хто є вашими конкурентами по виробництву у регіоні чи в Україні?
О.П.: У нас немає конкурентів! Вони, звісно, є, але ми не звертаємо на них увагу, ми якісно виконуємо нашу роботу.

Кор.: А які Ваші особисті життєві цілі? Адже для того, щоб люди йшли за лідером, він постійно мусить піднімати планку…
О.П.: Так, я думаю, за мною і йдуть. Головним для мене є повага і авторитет серед людей. Взагалі, я дуже задоволений колективом, який очолюю. Добре, що тепер і з райадміністрацією співпраця стала більш тісною, бо перші 2 роки вона такою не була.

Кор.: Що Ви відчули, коли на День міста виходили колонною зі своїми людьми?
О.П.: Я був гордий, що в мене такий дружний та найпотужніший колектив! У колоні усі стояли разом – від прибиральниці з онуками до директора, і не було ніякої різниці, хто якого рангу.

Кор.: Як вважаєте, свято вдалося?
О.П.: На мою думку, це було дуже гарне та велике дійство. Перш за все хочу привітати всіх Летичивців з такою подією. Побажати міцного здоровя , щастя, успіхів, яскравих подій і збування мрій, а також подякувати їм за таку активну участь у святі міста. Хочу подякувати від імені колективу, та себе особисто голові ОДА Василю Степановичу Ядусі, та голові Хмельницької обласної ради Миколі Васильовичу Дерекоту, за неймовірну підтримку на обласному рівні Летичівського району, та Летичіва. Також щирі слова подяки голові РДА Валерію Олександровичу Кольгоферу і побажати йому продовжувати втілювати в життя чудові справи на благо розвитку Летичівського району. І на сам кінець хочу поділитись тим, що я сам мешканець Хмельницького, в обласному центру часто відбувалися різні святкові заходи, але у Летичеві дійсно була справжня «святкова бомба»!

Спілкувалася Людмила Лунина