https://moyagazeta.com/

Переполох в освіті Хмельницького

 Упираються ще троє, – додав Хмельницький міський голова. Що ж до заміни цих керівників, а це СЗОШ №6, ліцей №17 і ДНЗ №25, то там, за словами мера, заплановані батьківські збори та зустрічі з педагогічними колективами.
Як прокоментували нам батьки дітей, які відвідують 25-й садочок, вони прагнуть такої зустрічі. А задля конструктивного діалогу, хотіли б бачити і на зустрічі і на зборах як Олександра Симчишина, так і очільника міської освіти Романа Миколаїва.
Батьки, до речі вже озвучували свою позицію і Роману Миколаїву і Олександру Симчишину. Для них причина на кшталт “я не бачу цю людину в своїй команді» не зрозуміла. Зі 110 батьків 71 один відкрито заявив, що хоче бачити очільником садочку саме Сидорчук Валентину Василівну.
Саме завдяки її нестримної енергії садочок розцвів. На цю посаду вона прийшла 8 років тому. Одразу позитивні зміни почали відбуватися стрімкими темпами. Садочку вже майже 50 років, але коли потрапляєш всередину, навіть не віриться що він має такий поважний вік. У всіх приміщеннях закладу був проведений капітальний ремонт, замінені, без винятку, усі вікна, у всіх групах нова сантехніка, на кухні нові плити та обладнання. Але секретом такого авторитету своєї завідуючої батьки вважають те, що вона завжди прислухалася до думки батьків.
Будь які зміни обговорювалися з ними і завжди бралися до уваги. Коли приймалися рішення, кожен почував себе причасним до його прийняття. Батьки вважають садочок рідним і для дітей і для себе.

Тому, коли представники демократично обраної влади знехтували батьківською громадою, для всіх був шок. Як можна працювати задля їхніх дітей, коли нікого не цікавить, а що саме потрібно для цих дітей.
Люди зажадали пояснень. Стосовно завідуючої очільник міської освіти Миколаїв відповів, що «не бажає з нею більше працювати». Але Роман Дмитрович займає посаду лише 5 місяців, – кажуть батьки. – З Валентиною Василівною він ще навіть толком не працював. То, можливо, треба спочатку попрацювати з людиною, а потім робити якісь висновки. Але Роман Дмитрович сказав, що рішення вже прийняте і про його зміну і мови бути навіть не може.
Люди, незадоволені такою відповіддю пішли одразу до міського голови. Олександр Сергійович люб’язно запросив батьківський колектив садочку до себе в кабінет. Зателефонував до Миколаїва і озвучив його слова – скарга підрядників на завідуючу.
Як зрозуміли батьки, завідуюча начебто попросила з підрядника 20% відкату. Але будь-які спроби батьків отримати в керівництва освіти інформацію про підрядника, ознайомитися з самою скаргою, результатами перевірки по скарзі, або бодай факт що така призначалася, нічого не дали.
Розуміючи пікантність ситуації, редакція поспілкувалася з освітянами з інших закладів, щоб почути їх думку з приводу такого «нахабства» завідуючої. Але відповідь нас вразила: садочок № 25 один з тих, який не має самостійності ні в фінансових ні в договірних справах. Вся фінансова діяльність садочку ведеться централізованою бухгалтерією, яку контролює міське управління освіти. Та й будь-який тендер, а відповідно і прийняття рішення та укладання договорів, також, як і озвучування вимоги до потенційних підрядників, висновків по результатам співпраці, – компетенція посадових осіб управління освіти…

Подібна ситуація склалася і в хмельницькій СЗОШ№6. Батьки та педколектив школи не розуміють, чому їхньому директору не продовжують трудовий контракт. Вони виступають проти зняття з посади Андрія Попика і вимагають пояснень. Вчителі зверталися до міського голови, організовували зібрання. Але 19 липня, їм представили нового керівника – Андрія Тарабана.
Тож, як і в 25-му садочку, в школі №6 батьки дітей повстали на захист педагогів. Не знайшовши порозуміння в кабінетах. Батьківська громада, щоб донести свою позицію владі прийшла під час чергової сесії міськради під стіни мерії.
Під час перерви до вчителів школи вийшов начальник управління освіти Роман Миколаїв. Але його позиція не змінилася. В нього претензії до Андрія Попика. А сама посада директора не є виборна і погодження з педколективом не потребує.
Роман Миколаїв наголосив, що думку колективу буде враховано, однак рішення ухвалюватиме він як посадова особа.
“Мер повинен дослухатись до голосу педагогів і батьків. Ми всі задоволені роботою нашого директора Андрія Попика. А мер йому сказав, мовляв, “не бачу вас у своїй команді”, — розповідають батьки учнів школи.
«Чому жоден депутат, якого ми обирали не вийшов і не запитав громаду, що сталося? Не запропонував допомогу, не написав депутатського запиту» – обурюються батьки вихованців садочку.
Самі ж директори та завідуючі обурилися тому, що про остаточне непоновлення контракту їх попередили лише за тиждень до його закінчення. Вчителі кажуть, що не знали до останнього дня – 15 липня.
Як з‘ясували колеги з газети «ВСІМ», у 2013 році директорам 7 шкіл також не продовжили контракти.
Сценарій був той самий: управління освіти розірвало трудові контракти із директорами, батьки та педколективи відстоювали очільників своїх шкіл і збиралися на мітинг.
Тоді людей підтримав депутат Хмельницької міської ради Олександр Симчишин, який звернувся до тодішнього мера Хмельницького Сергія Мельника з вимогою переглянути систему організації праці директорів. Зокрема, у заяві йшлося про те, щоб у разі непродовження контракту на новий термін чітко прописати норму письмового попередження за два місяці до завершення контракту.

А інші колеги, з «Депо», звернули увагу на те, що втихомирювати мітингувальників під мерію вийшли молодики-”свободівці” з молодіжного крила ВО”Свобода” під проводом депутата облради Віктора Бурлика.
Як саркастично заявив “свободівець” Бурлик, вони прийшли підтримувати громадський порядок, адже поліція зі своїми обов’язками не справляється.
А у поліції ж кажуть, що з моменту прибуття “соколят” під міськраду уже трапився один інцидент. У пікетувальників видерли з рук транспорант.

ПІСЛЯМОВА
День видався насиченним завдяки роботі сесії міськради. Серед 70 питань, які озвучувалися в той день нас зацікавили два.
1. Замість міського управління освіти тепер буде Департамент.
“Після того, як нам передали профтехосвітні заклади, а таких у нас сім, в управлінні повстала потреба в посадах, які відповідатимуть за цей напрямок, – заявив Роман Миколаїв, начальник управління освіти Хмельницької міської ради. – А наш штатний розклад цього не передбачає”. Тому й вирішили замість управління створити департамент.
Згідно рішення міськради, штат буде збільшений на 10 працівників. Окрім цього, процес “переформатування” триватиме два місяці. Керівником залишиться чинний очільник управління Роман Миколаїв.
Тепер у Хмельницькому є 42 загально-освітніх навчальних заклади, 47 дошкільних навчальних закладів та 7 ПТУ.
2. Вслід за освітянами в мерії “оновлять” і медиків
“Ми зараз досить скурпульозно спостерігаємо за роботою головних лікарів медичних установ, – зазначає Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. – Проте, остаточно оцінюватимемо їх роботу лише по закінченню дії контрактів.”
Самі ж керівники медзакладів кажуть, що у них є півроку, бо саме на цей період припадає у більшості завершення контрактів.
Разом з тим можливий і інший – швидший розвиток подій – медицину чекає реорганізація. А після ліквідації того чи іншого закладу втрачає й юридичну силу контракт.
Насамперед це стосується роботи поліклінік.

Тож революція в освіті сьогодні ще не перемогла, а от переполох вже стався.

 

 

http://aktualno.km.ua/