https://moyagazeta.com/

Перша в умовах дії Податкового кодексу деклараційна кампанія принесе до казни Хмельниччини майже 17 мільйонів грн.

На особливу увагу заслуговує й той факт, що значно зріс і добробут декларантів, – якщо ж у 2011 році статки краян склали 286 мільйонів гривень, то у нинішньому році вони зросли вдвічі та перевищили 680 мільйонів гривень.
„Підвищення доходів подолян яскраво свідчить про суттєвий прогрес в економічному житті регіону, – говорить голова ДПС у Хмельницькій області Ігор Сінгаєвський, – на мою думку, перш за все він став можливий завдяки системній адаптації положень Податкового кодексу України до реалій краю”, – продовжує податківець.

На теренах області суттєво побільшало й мільйонерів, які сумлінно повідомили державу про власні доходи – на часі прибутки у понад мільйон гривень задекларували 25 краян. Дев’ять з них проживають у обласному центрі, ще сім у Кам’янець-Подільському районі, троє у місті енергетиків Нетішині, двоє у Ізяславському районі та по одному у Віньковецькому, Городоцькому, Красилівському, Славутському районах.

„Те, що громадяни все активніше долучаються до деклараційного процесу говорить також й про підвищення рівня податкової культури у населення, а відтак – і зростання громадянської свідомості подолян, що робить нас все ближчими та ближчими до європейських цивілізаційних норм”, – відзначає очільник податківців краю.

Упродовж цьогорічного кампанії найактивніше власні статки декларували орендодавці, спадкоємці та ті подоляни, які у минулому році отримували доходи від продажу рухомого майна.
Якщо ж говорити про географію деклараційного процесу, то найбільш активно інформували державу про свої доходи мешканці обласного центру, Старокостянтинівського, Волочиського та Кам’янець-Подільського районів.
За підсумками деклараційних розрахунків до місцевих бюджетів області надійде майже 17 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, що втричі більше ніж від кампанії 2011 року. Три мільйони гривень буде компенсовано подолянам з казни у вигляді податкової знижки.

„За результатами деклараційної кампанії з впевненістю можна говорити, що у ментальності жителів краю відбулися позитивні зміни, – разом з розвитком морально-етичних якостей, зросла й свідомість громадян щодо виконання свого конституційного обов’язку, тому, сподіваюсь, що таке ганебне явище, як ухилення від сплати податків ставатиме все рідшим і рідшим на тернах не тільки області, а й України в цілому. Особисто від себе хотів би подякувати усім громадянам, які сумлінно виконали свій обов’язок перед державою – задекларували доходи” – резюмує Ігор Сінгаєвський.

Калінер Олександр
Прес-служба ДПС у Хмельницькій області