Попередні підсумки 2008 року: соціальний захист малозахищених верств населення

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Протягом 2008 року в управлінні праці та соціального захисту населення здійснювались заходи для покращення якості та розширення спектру надання соціальних послуг малозахищеним верствам населення.
За рахунок коштів міського бюджету згідно Комплексної програми “Піклування” проводились капітальні ремонти жилих будинків і квартир для інвалідів війни, членів сімей загиблих військовослужбовців та прирівняних до них осіб, в окремих випадках за рішенням комісії для малозахищених верств населення.

На 18 грудня 2008 року безкоштовний капітальний ремонт жилих будинків і квартир (в тому числі заміна газового обладнання) для пільгових категорій виконано 126 особам на суму 374,8 тис.грн..
У 2008 році за рахунок коштів державного бюджету з початку року проведено 4 ремонти. Станом на 19.12.2008 року затверджено рішенням виконкому 64 ремонти на загальну суму 844,6 тис.грн.
Для здійснення прийому громадян, які звертаються за призначенням всіх видів соціальної допомоги, прийом здійснюється спеціалістами управління в семи громадських приймальнях (на філіях та в ЖЕКах), які розташовані в усіх мікрорайонах міста, що дає змогу створити максимальну зручність для населення. У вересні 2008 року було відкрито громадську приймальну по вул..Зарічанській, 14/4.

З початку року призначено субсидій на оплату житлово-комунальних послуг 13801 сім’ї на суму 5200,1 тис.грн. за рахунок субвенції з державного бюджету, за рахунок коштів з міського бюджету призначено субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за додатковою програмою 4152 сім’ям та нараховано на суму 2058,1 тис.грн.

Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 24.04.2008 р. № 465 про призначення субсидії на списання боргів за оплату користування житлом, його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот),субсидія на погашення (списання) боргів надається найуразливішим верствам населення, таким як: одиноко проживаючим пенсіонерам, багатодітним сім’ям , сім’ям в складі яких є діти-інваліди, дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, малозабезпеченим сім’ям та сім’ям, які тимчасово перебувають у складних життєвих обставинах. Станом на 23 грудня 2008 року звернулися з заявами щодо списання (погашення) боргів за житлово-комунальні послуги 111 сімей. 81 сім’ї списано борги на загальну суму 371,78 тис.грн.

Одноразову матеріальну допомогу станом на 17.12.2008р. надано 6347 особам на загальну суму 1199,56 тис.грн., в тому числі: з міського бюджету 4255 особам на загальну суму 492,65 тис.грн., з цільового фонду 1671особі на загальну суму 647,09 тис.грн; з державного бюджету інвалідам та малозабезпеченим особам – 421 особі на загальну суму 59,82 тис.грн.

Від 11 березня 2008 року в місті Хмельницькому функціонує Будинок тимчасового перебування громадян, які втратили зв’язок з сім’ями “Центр реабілітації бездомних (безпритульних) “Промінь надії”. Центр створений на базі міського тубдиспансеру. Нині в установі два відділення – обліку та нічного перебування. Функціонують чоловіче та жіноче відділення, в яких створені належні умови для розміщення у нічний час 24 осіб. Здійснюється харчування бездомних (безпритульних), на що з міського бюджету виділено 15,5 тис.грн. В подальшому планується відкриття ще двох відділень – реінтеграції та наркологічного спрямування. Для завершення реконструкції наркологічного відділення з міського бюджету виділено кошти у сумі 800 тис.грн.

У вересні 2008 року відбулось урочисте відкриття Рекреаційного центру сімейного типу по відновленню здоров’я дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями “Берег надії”, який розташований у селі Головчинці Летичівського району.
На забезпечення путівками дітей-інвалідів та осіб з обмеженими можливостями з міського бюджету виділено 100,0 тис.грн. і 101,0 тис.грн на придбання автомобіля та переобладнання його для перевезення інвалідів -візочників.
З часу відкриття у Центрі було три заїзди по 24 особи (інваліди, діти-інваліди з супроводжуючими).
 

Автор: УВІП