https://moyagazeta.com/

ПОВЕРНУТО ПОНАД 11,5 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ ЗАБОРГОВАНОЇ ЗАРПЛАТИ

Внаслідок розгляду документів прокурорського реагування населенню виплачено понад 11,5 мільйона гривень заборгованої заробітної плати. 
За інформацією начальника відділу захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури області Лесі Морозюк, відносно керівників за безпідставну невиплату зарплатні, грубе порушення законів про працю та зловживання службовим становищем порушено 59 кримінальних справ, 57 з них направлено до суду. Так, за результатами розгляду кримінальної справи, порушеної прокуратурою Полонського району стосовно директора СТОВ ім. Мічуріна, цього керівника засуджено за приховування та умисну невиплату понад 600 тисяч заробітної плати своїм працівникам. На сьогодні більшість заборгованої суми уже сплачено.
В інтересах соціально незахищених  категорій громадян внесено 876 позовів та заяв, судами розглянуто і задоволено їх на суму 1 мільйон 408 тисяч гривень. Реально на сьогодні відшкодовано 1 мільйон 337 тисяч.
Як свідчать статистичні дані, заборгованість із заробітної плати з початку року скоротилась на 3 мільйони 400 тисяч гривень і становить на даний час майже тринадцять мільйонів. Більше 1,2 мільйона зарплатних боргів – за підприємствами Хмельницького і Нетішина.
До дисциплінарної, адміністративної та матеріальної відповідальності за порушення вимог трудового законодавства притягнуто 197 посадових осіб підприємств, установ та організації різних форм власності. І перевірки додержання законодавства щодо оплати не припиняються.

Лілія Коцюк, 
прес-секретар прокурора області.