https://moyagazeta.com/

Презентовано концепцію поліпшення якості надання адміністративних послуг

Цей документ розроблено в рамках реалізації проекту “Організація діяльності щодо створення Центру надання адміністративних послуг в м. Хмельницькому”. Прес-конференцію, участь в якій, окрім журналістів, взяли керівники структурних підрозділів міської ради та представники громадських організацій міста, дали керуюча справами виконкому Людмила Черевченко і керівник проекту, представник Львівської громадської організації «Центр досліджень місцевого самоврядування» Ігор Бригілевич.

Нагадаємо, що проект з створення у місті Хмельницькому Центру надання адміністративних послуг реалізується за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.
Метою заходу було оприлюднення мети і завдань розробки Концепції, поліпшення якості надання адміністративних послуг і подальшої діяльності по проекту..

Керівник проекту Ігор Бригілевич виступив із презентацією проекту Концепції. Особливий наголос ним було зроблено на представленні мети, принципів та завдань, які необхідно реалізувати, концептуальної ідеї організації діяльності ЦНАП, вигоди, які отримають як громадяни, так і влада міста, від його створення і функціонування. Зокрема, те, що понад сто адміністративних та неадміністративних послуг, які надає міська рада, надаватимуться у одному приміщенні у центрі міста, будуть створені всі умови для забезпечення комфортності, інформативності та прозорості у спілкуванні громадян із представниками влади міста, значно спроститься процедура та терміни надання послуг тощо.

Керуюча справами виконкому Хмельницької міської ради Людмила Черевченко запевнила присутніх у готовності влади розвивати ідею поліпшення якості послуг шляхом створення та забезпечення функціонування ЦНАП. Поінформувала, що рішення про його створення було прийняте керівництвом міста ще на початку минулого року. З бюджету міста було виділено 1 млн. 600 тис. грн. на реконструкцію, капітальний ремонт приміщення, облаштування його меблями, технікою та засобами зв’язку. Майже 1 млн. грн. на розвиток центру заплановано виділити з міського бюджету і у поточному році.

Вибране приміщення, яке знаходиться на вул. Соборній, 16, оптимальне за усіма зовнішніми та внутрішніми параметрами для майбутнього Центру надання адміністративних послуг. Будівля площею майже 600 кв. метрів має 2 поверхи, на кожному з них є відкритий простір, в якому будуть спілкуватися замовники адміністративних послуг і посадовці. Площа цих приміщень є достатньою, щоб передбачити зони очікування, інформування та обслуговування замовників. Територіальна доступність приміщення (центр міста), наявність зупинок громадського транспорту та місць для паркування власного автотранспорту сприятимуть тому, що громадянам зручно буде добиратись до нього. Вхід у будівлю буде пристосований до потреб осіб з обмеженими можливостями.

Приміщення передбачає можливість зонування: для очікування, інформування та безпосереднього обслуговування замовників послуг. В зоні очікування будуть передбачені відповідні місця для очікування і для надання супутніх послуг (банківські послуги, ксерокопіювання та ламінування, фотографування на документи, доступ до Інтернету, телефонні послуги та послуги поштового зв’язку тощо). В зоні інформування має відбуватись надання інформаційної і консультаційної підтримки замовникам. В зоні обслуговування будуть надаватись адміністративні послуги замовникам.

Центр надання адміністративних послуг у м. Хмельницькому створюється як окремий виконавчий орган Хмельницької міської ради, до якого за принципом “організаційної єдності” у якості учасників залучаються дозвільний центр, відділ державної реєстрації, посадові особи інших виконавчих органів міської ради та представники підприємств, установ та організацій, державних органів влади (податкова, санітарно-епідеміологічна служби, пожежна охорона). Основними функціями, які на нього покладатимуться, будуть: організація взаємодії із замовниками адміністративних послуг, із виконавчими органами міської ради, з органами державної влади і комунальними підприємствами; організація прийому громадян міським головою, заступниками міського голови, керівниками структурних підрозділів міської ради; інформування та консультування замовників щодо надання адміністративних послуг; організація роботи щодо прийому вхідних документів, первинної їх обробки та видача вихідного пакету (результату адміністративної послуги) замовникові; організація обміну вхідними та вихідними документами між пунктами ЦНАП та усіма суб’єктами, які беруть участь у наданні адміністративних послуг через ЦНАП; моніторинг і контроль за процедурами і термінами надання адміністративних послуг; інформування замовників послуг про результати надання послуг.

Людмила Петрівна зробила мультимедійну презентацію стану реконструкції приміщення та його інфраструктури і повідомила, що відкриття Центру надання адміністративних послуг заплановане на літо 2012 року. А також закликала усіх хмельничан вносити свої пропозиції до концепції, проект якої до затвердження її сесією міської ради буде опубліковано на сайті Хмельницької міської ради.

Автор: УВІП