https://moyagazeta.com/

Про матеріально-технічне забезпечення виборчих дільниць Хмельницького

Про забезпеченість матеріально-технічними засобами виборчих дільниць ми розмовляємо із завідувачем організаційно – контрольного відділу міської ради Петром Янковенком.

 Петре Григоровичу, розкажіть стисло про матеріально-технічне забезпечення виборчого процесу.
– Міська рада відповідає за матеріально-технічне забезпечення виборчих дільниць територіального виборчого округу №190 м. Хмельницького. В місті створено 104 виборчі дільниці. На виконання Закону України “Про вибори Президента України” та Постанов Центральної виборчої комісії, окружна виборча комісія забезпечена трьома кімнатами, телефонним і електронним зв’язком, охороною, комп’ютерною технікою (4 комп’ютери), факсом, модемом, 4-ма телефонними лініями.

Виборчі дільниці на достатньому рівні забезпечені матеріально-технічними матеріалами, які визначені у Постанові Центральної виборчої комісії від 02.11.2009 року №246. Станом на сьогоднішній день виборчі дільниці оснащені всім необхідним: робочими кімнатами; приміщеннями для голосування; телефонним зв’язком, включно із номером, апаратом, лінією; сейфом; столами; стільцями; доступом до технічних засобів друку; державним прапором; аварійним освітленням; протипожежними засобами; медичними аптечками; канцелярськими матеріалами тощо.
Буквально днями на виборчі дільниці додатково надано 42 сейфи, 39 телефонних апаратів, 104 державних прапори.

Тобто, виборчі дільниці в місті Хмельницькому до виборів готові? Проблем немає?
– Так, виборчі дільниці готові до виборів. Однак, певні проблемні питання, які не впливають на хід виборчого процесу чи волевиявлення хмельничан, іще залишаються.
Наприклад, на декількох дільницях площа приміщення для голосування (таких дільниць є 12), робочих кімнат (22 дільниці), приміщень для засідань членів виборчих комісій (10 дільниць) не відповідають установленим нормам, але є не менша 50% від потреби. Ми про це офіційно повідомили окружну виборчу комісію і вона, всебічно вивчивши ситуацію, прийняла рішення про надання дозволу на роботу даних дільниць.

Ще триває робота з доставки на виборчі дільниці виборчих урн. Усього буде завезено 471 урна (великих – 276 штук і малих – 195 штук), кабін для голосування (552 штуки), тканини тощо. Виготовленням дерев’яних конструкцій виборчих кабін займається комунальне підприємство “Хмельницькбудзамовник”. Всього необхідно виготовити 663 дерев’яних рамок та 1004 рейки. До 15 січня ці роботи будуть завершені.

Вирішене питання додаткового забезпечення виборчих окремих дільниць за потребою обігрівачами (8 дільниць), електролампочками (3 дільниці), фарбою (1 дільниця), лінолеумом (1 дільниця).
Залишається проблемним на декількох дільницях облаштування додаткового освітлення над кабінами. Але це питання буде вирішене в оперативному режимі під час монтування виборчих кабін на дільницях 15-16 січня цього року.

Як облаштовуються прилеглі до дільниць території?
– Для сприяння дільничним виборчим комісіям у реалізації їх повноважень щодо підготовки та проведення виборів, за кожною дільницею, рішенням виконавчого комітету, закріпленні посадові особи департаментів, управлінь та відділів міської ради. Наші працівники побували на кожній дільниці, обстежили їх. За результатами такого моніторингу центрів виборчих дільниць надано 32 протокольних доручення комунальним підприємствам міста щодо приведення до належного стану благоустрою прилеглих до дільниць територій.
Отже, з нашого боку зроблено все для матеріально-технічного забезпечення виборчого процесу. Мені залишається запросити хмельничан на вибори.
 

Автор: УВІП