https://moyagazeta.com/

Аферисти продовжують атакувати користувачів мобільних телефонів

Вдалося з’ясувати, що ініціаторами повідомлень такого характеру є не національні оператори мобільного зв’язку, а „просунуті” в електронному бізнесі рекетири – зв’язківці, які прагнуть легко збагатитися, повідомляють у Прес-центрі Українського державного центру радіочастот.

Афери в мобільному секторі зв’язку відбуваються наступним чином. На ваш телефонний номер надходить повідомлення приблизно такого змісту: „Український державний центр радіочастот повідомляє, що у зв’язку з введенням нових правил всі не зареєстровані мобільні телефони та всі телефони, коди ІМЕІ яких знаходяться у „сірому” та „чорному” списках, з 15.01.2010 будуть блоковані і в подальшому операторами обслуговуватися не будуть. Статус ІМЕІ вашого телефону не визначений… А далі махінатор пропонує зареєструвати телефон, відправивши СМС, наприклад, текстом 5540 на номер 420 (номера можуть бути різними). Вартість такого СМС – повідомлення вам буде коштувати від 5 до 10 гривень, а іноді й дорожче.

Звичайно, що така погрозливо-застережлива інформація викликає занепокоєння абонента, змушує його нервувати. Він, не розібравшись в тому, наскільки правдивим є зміст тексту і звідки він надійшов, а також боячись залишитись без зв’язку, починає діяти так, як йому пропонують у повідомленні. При цьому він не підозрює, що вже став об’єктом, якого введено в оману і якого „розведуть” на гроші організатори нового „бізнесу”.

УДЦР радить користувачам мобільних телефонів бути пильними! Не реагувати на „СМС – розводи” аферистів, які шукають нові способи викачування грошей з громадян. Нічого спільного з законним підключенням терміналів до мережі і обслуговуванням національними операторами такі повідомлення не мають.

Український державний центр радіочастот також не має ніякого відношення до подібних дій мобільних шахраїв.
Нагадуємо, що СМС – повідомлення, які, при необхідності, оператор надсилає на телефон громадян містить лише інформацію про можливе відключення терміналу та номером телефону для отримання довідки.
 

Информационная служба “Моей газеты+”