https://moyagazeta.com/

Програма розвитку фізичної культури і спорту м.Хмельницького на 2007-2011 роки

Присутніх, а це депутати міської ради, керівники позашкільних навчальних закладів, старші тренери з видів спорту, заслужені тренери України, провідні спеціалісти фізичної культури і спорту навчальних закладів міста, члени робочої групи з підготовки питання на засідання виконавчого комітету, директори департаментів, начальники управлінь, завідуючі відділами міської ради та представники засобів масової інформації, інформував заступник міського голови з гуманітарних питань Віктор Байдич.

Доповідач наголосив, що фізична культура і спорт відіграють важливу роль у формуванні, зміцненні, збереженні здоров’я громадян, підвищенні працездатності та збільшенні тривалості активного життя, утвердженні всеукраїнського та міжнародного спортивного авторитету спортсменів міста.
Для забезпечення оптимальної рухової активності кожного мешканця нашого міста, як важливого чинника здорового способу життя, профілактики захворювань, організації змістовного дозвілля рішенням п’ятої сесії Хмельницької міської ради від 06.12.2006 року прийнята “Програма розвитку фізичної культури і спорту м.Хмельницького на 2007-2011 роки”, яка розроблена відповідно до Закону України “Про фізичну культуру і спорт”, Державної Програми розвитку фізичної культури і спорту і спрямована на їх практичну реалізацію.

Доповідач підкреслив: “У місті організовують та проводять фізкультурно-оздоровчу і спортивну роботу 177 підприємств, установ, організацій, навчальних закладів. На території міста функціонує 16 дитячо-юнацьких спортивних шкіл та шкіл вищої спортивної майстерності, в яких культивується 30 видів спорту. За місцем проживання організовано роботу в 15-и підліткових клубах фізкультурно-спортивного напрямку міського центру по роботі з дітьми та підлітками управління сім’ї та молоді та 17 суб’єктів господарювання (приватні підприємці, клуби, секції), 13 з яких мають ліцензію на впровадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.

Для занять фізичною культурою і спортом, підвищення майстерності спортсменів в місті використовуються: 1 стадіон, 11 футбольних полів, 204 площинні споруди, 25-ти метровий басейн та 4 нестандартні басейни загальноосвітніх навчальних закладів, 75 спортивних залів, 2 легкоатлетичні манежі, 31 майданчик з тренажерним нестандартним обладнанням, 105 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 17 тенісних кортів”.

Аналізуючи виконання Програми, члени виконкому та присутні прийшли до висновку: за роки дії Програми значно покращилось фінансування галузі “Фізична культура і спорт”, збережена мережа дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Лише в 2008 році завдяки прийнятій Програмі з цільового фонду міської ради на будівництво спортивних об’єктів було виділено 3565,7 тис. грн.

Побудовано та введено в експлуатацію два майданчики зі штучним покриттям для гри у міні-футбол на вул. Інститутській, 11/3 та вул. Зарічанській, 9. Проведено реконструкцію футбольного поля на вул. Прибузькій, 3/1, ремонт гуртожитку футбольної команди на вул. Проскурівській. У парку імені І.Франка облаштовано тренажерний майданчик, проведено капітальний ремонт двох волейбольних майданчиків та шахово-шашкового клубу, розпочав роботу льодовий каток. Завершено реконструкцію спортивного комплексу ДЮСШ №3 на вул. Щорса, 16 та облаштовано біля нього тренажерний майданчик і тенісний корт.

Завершено реконструкцію футбольного поля зі штучним покриттям та будівництвом трибуни на 300 місць на вул. Щорса, 17, вартістю 2153 тис. грн. В бюджеті міста на 2009 рік передбачені кошти на завершення будівництва спортивного комплексу ДЮСШ №3 на вул. Прибузькій. Проводяться підготовчі роботи з відведення земельної ділянки площею 2 га на вул. Прибузькій під будівництво критого льодового майданчика та виготовленню проектної документації під будівництво двох футбольних полів на вул. Зарічанській.

Спортсмени міста гідно виступали на змаганнях різного рівня. Студентки Хмельницького національного університету Галина Пундик та Ольга Жовнір вибороли золоті медалі в командних змаганнях з фехтування на шаблях, Андрій Стадник – срібну, а Ірині Мерлені – бронзову медаль з вільної боротьби на Олімпіаді 2008 року в Пекіні. Володимир Антонюк став переможцем Паралімпійських ігор в Пекіні з футболу серед спортсменів із захворюванням опорно-рухового апарату. Це найкращий результат виступів спортсменів міста за всю історію розвитку фізичної культури і спорту в м. Хмельницькому, що дало змогу Хмельницькій області вибороти за кількостю олімпійських медалей перше місце в Україні.

Сьогодні кандидатами на участь у Зимових Олімпійських іграх 2010 року у Ванкувері (Канада) є лижники Віталій Штунь та Катерина Григоренко.
Десяти кращим спортсменам міста виплачується стипендія міського голови в розмірі 50% від мінімальної заробітної плати, яка була збільшена в 2008 році в 2,5 рази.
В чемпіонатах України з ігрових видів спорту беруть участь міські команди: “Хмельничанка” – гандбол (жінки) у вищий лізі, група “Б”; “Університет-Оболонь” – регбі у вищій та першій лігах; “Новатор” – волейбол (чоловіки) у вищій та першій лігах; “ДЮСШ-1” – баскетбол (жінки) у першій лізі; “Динамо” – футбол у другій лізі.

В лютому 2009 року, після тривалої перерви, відновлено проведення чемпіонату з хокею та сформована збірна міста.
Фінансова підтримка міської ради дала можливість покращити виступи команд з ігрових видів спорту у всеукраїнських змаганнях. Найбільш вдало за останні роки виступають регбійна команда “Університет-Оболонь”, яка вигравала золоті медалі чемпіонату України з регбі та волейбольний клуб “Новатор”, який неодноразово виборював призові місця у вищій лізі національного чемпіонату.
Покращили свої результати і команди дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста. Команда баскетболісток Хмельницької ДЮСШ №1 виграла змагання “Дитячої ліги” і стала кращою у своїй віковій групі в країні, юні волейболісти стали срібними призерами “Всеукраїнської дитячо-юнацької волейбольної ліги”, а футболісти вибороли бронзові медалі першості України серед юнаків.

Проаналізовано також недоліки й низку невирішених проблем. Низький рівень оздоровчої рухової активності населення стримує формування здорового способу життя. Значна кількість дітей (до 80%) має відхилення у фізичному розвитку та стані здоров’я. Різко прогресують у молодого покоління хронічні хвороби серця, опорно-рухового апарату, ожиріння, неврози тощо. Ситуація ускладнюється через зростаючу популярність у дитячому та молодіжному середовищі привабливих видів нефізичної діяльності (ігрові автомати, комп’ютерні ігри тощо). Проблемою залишається широке розповсюдження тютюнопаління, зловживання алкоголем, вживання наркотичних засобів. Як наслідок, загострюється криміногенна ситуація, особливо в молодіжному середовищі.

Недостатньою є робота з формування здорового способу життя серед дітей та молоді. Через брак коштів зменшується кількість годин позакласної роботи в гуртках і секціях фізкультурно-спортивного спрямування.
Окремі приватні фізкультурно-оздоровчі і спортивні клуби не мають відповідних ліцензій на право проведення даного виду діяльності, укомплектовані спеціалістами без відповідної фахової освіти.
Потребує вирішення питання подальшої ефективнішої експлуатації спортивних споруд обласної організації фізкультурно-спортивного товариства “Україна” на вул. Проскурівській, 66.

Однією з основних проблем галузі є застаріла матеріально-технічна база, яка не відповідає сучасним вимогам. Сьогодні в місті немає відповідного легкоатлетичного ядра, спеціалізованих залів для занять боксом, тхеквондо, фехтуванням, важкою атлетикою. Через недостатню кількість футбольних полів стало проблематичним не лише проведення міських змагань, а і якісна підготовка футболістів. Відсутні спеціалізовані зали для ігрових видів спорту з місцями для глядачів.
У відділенні спортивної медицини поліклініки №1 працює лише один лікар, що не дозволяє ефективно проводити медичне обстеження мешканців міста, які займаються фізичною культурою і спортом. Нагальною є потреба збільшення штату відділення спортивної медицини.

З обговорюваного питання виконкомом міської ради прийнято відповідне рішення.
Окрім цього, в ході засідання виконавчого комітету, прийнято ще майже 50 рішень з питань різних напрямків життєдіяльності обласного центру.
 

Автор: УВІП