https://moyagazeta.com/

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина?

Якщо ви добираєтеся до потопаючого вплав, треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега та ін. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, який витратив сили. Якщо це вдалося і він може контролювати свої дії, плавець повинен триматися за плечі рятувальника. Якщо ж він не контролює свої дії – поводитися з ним треба жорстко і безцеремонно. Деякі інструкції рекомендують навіть оглушити потопаючого, щоб врятувати його і своє життя.

Коротко техніка рятування потопаючого виглядає так.

Підпливши, треба підпірнути під нього і, узявши позаду одним із прийомів захоплення (класичний – за волосся), транспортувати до берега, У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию – звільніть і негайно пірнайте – інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити.

Якщо ж він уже занурився у воду, не кидайте спроб знайти його на глибині, а потім повернути до життя. Це можна зробити ще й у тому випадку, якщо потопаючий перебував у воді близько 6 хвилин.
Як тільки потопаючого витягли з води, відразу приступають до надання першої медичної допомоги. По можливості, необхідно відразу викликати медичну допомогу, а до її прибуття не припиняти спроб відновити дихання людини, Перед тим, як приступити до надання першої допомоги постраждалому, необхідно його швидко і старанно оглянути. Основну увагу звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниці. Допомога надається в залежності від його стану.

Ознаки клінічної смерті: зіниці розширені, пульс відсутній, серця не чути, дихання немає, зіниці не реагують (якщо зіниці звужені, то людина непритомна і штучного дихання робити не треба, а лише дати вдихнути нашатирного спирту і поплескати по щоках). Приступати до надання допомоги необхідно якнайшвидше. Якщо постраждалий не подає ознак життя, це не повинно зупиняти надання першої допомоги.
Доти, поки є найменший шанс врятувати людину, треба проводити заходи щодо її рятування.