https://moyagazeta.com/

Нарощення нігтів – за і проти

Величезною популярністю в останні роки користується нарощування нігтів. Адже дійсно – це дуже зручно. Сьогодні у тебе короткі і слабкі нігті, а завтра після порівняно не довгої процедури ти виходиш від майстра з приголомшливими нігтями. Довжину, форму і покриття нігтя обираєш сама.

Повернімося до історії. У 1951 році один дантист і професор з Філадельфії на ім’я Фред Слек в процесі роботи випадково травмував палець, глибоко зачепивши ніготь, пошкодив нігтьову ложу. З такою травмою він працювати не міг, і у Фреда народилася ідея! Він узяв шматочок фольги, ножицями зробив виріз під вигин власного нігтя, потім підставив цей шматочок фольги під край травмованого нігтя і зафіксував її кінчики на подушці пальця. Так вийшла відмінна основа, і нова технологія для нарощування нігтів. На місце відкритої рани Фред Слек виклав пломбувальні матеріал, опіліл його, відшліфувати і отримав подобу натурального нігтя. Так розпочався нігтьової СЕРВІС в індустрії краси.

Ще в 70-х роках поняття “штучний накладний ніготь (тіпс)” було відсутнє у всіх тлумачних словниках світу. В наш час вони отримали широке поширення, дозволяють мати гарний манікюр, навіть якщо власні нігті нікуди не годяться. Але не всім і не завжди можна нарощувати нігті. Категорії людей, яким не рекомендується нарощувати нігті людям що страждають на цукровий діабет, алергією, грибками і під час прийому антибіотиків.

Мені вдалося поспілкуватися із майстром манікюру Вікторією про ці вічні питання: «нарощувати чи не нарощувати», «можна чи не можна», «шкідливо чи ні».
– Добрий день, Вікторіє. Останнім часом все більш популярною процедурою стає нарощування нігтів, а справжній «бум» з нарощування припадає як раз на весну-літо. Розкажіть, як довго триває процедура нарощування нігтів?
– Процедура нарощування нігтів триває в середньому 2,5-3 години. Вона може тривати трохи довше, якщо враховувати дизайнерську роботу та її складність.

– Скільки часу можна носити нарощені нігті?
– Якщо правильно підібрані матеріали для нарощування, вибрана оптимальна довжина нігтів ( відсутність частих поломок і травм ), якщо клієнт дотримується правил догляду за руками та нігтями і при умові, що корекції проводяться вчасно і правильно (без порушеннь технології), такі нігті можна носити роками без будь-якого дискомфорту. Власне на почуття комфорту і слід орієнтуватися, вирішуючи, коли носити і коли їх знімати. Наприклад, якщо ви збираєтеся в похід у гори, то довгі нігті логічніше зняти. Особисто я свої нігті не знімаю вже 2 роки.

– Що таке корекція і для чого вона потрібна?
– Штучне покриття нігтів з часом починає відростати разом із власним нігтем. Під час корекції майстер заповнює відросшу частину нігтя матеріалом, з якого власне виготовлений весь штучний ніготь, а також коректує довжину і форму нігтя. Корекція робиться кожних 3-5 тижнів. Все залежить від природньго росту ваших нігтів.

– Майже усіх жінок турбує так питання: чим краще нарощувати: гелем чи акрилом?
– І гель, і акрил успішно застосовуються при нарощуванні нігтів. Акрилова технологія з’явилася раніше, ніж гелева. І, коли на ринок вийшов гель, виникла своєрідна конкуренція між цими матеріалами. Тому частіше подібне питання виникає тоді, коли хтось хоче прорекламувати „свій” матеріал або ж, навпаки, зробити антирекламу конкурентам.

А справа в тому, що в більшості випадків нігті можна нарощувати як акрилом, так і гелем, і вони будуть відрізнятися лише зовнішнім виглядом. Тому, власне, вибір між акрилом чи гелем (в більшості випадків) – питання смаку, про який, як відомо, не сперечаються.
Буває так, що організм не сприймає один з цих матеріалів, а інший – сприймає. Тоді, звісно, залишається лише нарощувати нігті тим, що на них тримається.

– Як доглядати за нарощеними нігтями?
– Догляд за нарощеними нігтями простий і не має жодних особливостей. Ви, як звичайно, миєте руки, користуєтесь зволожуючим кремом (до якого можна додавати єфірне масло лимона, для пом’якшення і кращого догляду за кутиколою), пилочкою при потребі. А також бажано покривати нігті прозорим лаком через 2 тижні після нарощування. Такими нехитрими речима ви забезпечите своїм нігтям чудовий вигляд від корекції до корекції.

– Що таке акваріумний дизайн?
– Акваріумний дизайн отримав свою назву за схожість з місцем проживання морських мешканців. Їх життєдіяльність не порушена, ми можемо насолоджуватися їх чарівними краєвидами, при цьому не порушуючи їх спокою і життєдіяльності. А тепер уявіть, що рибки-рідина-водорості взяли і замінили на який-небудь надзвичайної краси малюнок, який зверху покрили дуже міцною прозорою плівкою. Це і є акваріумний дизайн нігтів. З усіх існуючих на сьогоднішній день способів нігтьового дизайну акваріумний або просто аквадизайн є найбільш зручним, практичним і довговічним. На відміну від об’ємного дизайну його декорації приховані під шаром прозорого моделюючого матеріалу, і тому їх не можна пошкодити, і вони не зможуть перешкодити жінці в повсякденному житті.

– Як зняти нарощені нігті?
– Нарощені гелеві нігті можна тільки спилювати, що потребує особливої обережності від майстра. Тому не намагайтеся робити це самостійно, щоб не залишилось поганих вражень після нарощування. Якщо говорити про акрилове нарощування, то тут все набагато простіше: необхідно просто потримати нігті в спеціальному розчинні, який завдяки своєму складу спричинює відставання матеріалу від нігтьової пластини.

Не можу обійтися і без коментарів спеціаліста в області медицини, лікаря-дерматолога Руденко Майї Іванівни. У неї надто перевантажений графік, тому нам не вдалося з нею довго поспілкуватися, але на найголовніші питання вона відповіла і досить ґрунтовно.

– Майє Іванівно, скажіть, чи шкідливе нарощування нігтів?
– Гелеве нарощування не шкодить нігтям. Зрештою, ніготь – це мертва частина, яка призначена для захисту кінчиків пальців від пошкодження. Єдине, що йому потрібне – це повітря, оскільки під твердим шаром нігтя знаходиться «пушка» і капіляри, до яких повинен надходити кисень. Структура нігтя є пористою (як губка) і завдяки цьому забезпечується вільний доступ кисню. Гелі мають таку ж пористу структуру, а тому вільно пропускають кисень. Таким чином ніготь зберігає свою функцію. Нарощування шкодить тільки в тому випадку, коли майстер неправильно виконує свою роботу, не дотримується технології нарощування, – наприклад, якщо майстер при кожній корекції перепилює нігтьову пластину. При нарощуванні, навіть власний деформований ніготь, з часом набуває правильної форми та напрямку росту.

– Чи можна нарощувати нігті під час вагітності?
– Нарощування не рекомендовано при вагітності, особливо, якщо жінка страждає підвищеною чутливістю до використовуваних матеріалів.

– Чи можна нарощувати нігті людям, у яких є схильність до алергії?
– Гелі “живий полімер” по своїй молекулярній будові максимально схожі до природнього нігтя і тому навіть ослаблений чи схильний до алергії організм не відштовхує цей матеріал. Але не варто наважуватися на повторне нарощування, якщо ви страждаєте на алергію на метокрилати. По хімічній природі матеріали для нарощування нігтів відносять до групи амінокислот. Ці речовини вже довгий час використовують у хімічній промисловості, проте вивчення ефектів метокрилатів на шкіряні покриви почалося порівняно нещодавно.

Хоча дослідження їх тривають, можна стверджувати, що грамотно проведена процедура нарощування практично безпечна для відвідувача салону. Перш за все, при нарощуванні використовують мінімальну кількість амінокислот, незрівнянні з промисловими об’ємами. Крім того, досвідчені майстри зводять до мінімуму час контакту з рідкими матеріалами для нарощування і уникають попадання метокрилатів на шкіру. Але, під час приймання антибіотиків або курсу хіміотерапії в організмі виділяється ацетон, що досить несприятливо відбивається на стані нігтів. У таких випадках нарощування варто відкласти на 1–2 місяця.

– І останнє запитання: чи псуються нігті після нарощування?
– Це запитання хвилює всіх жінок ,які вирішили вперше наростити нігті. Від багатьох жінок чула, що в них після нарощування власні нігті стали тоненькими, як папір. Не можна однозначно сказати, що нарощування нігтів негативно позначається на стані натуральної нігтьової пластини. Є й позитивні сторони нарощування нігтів. При постійнім носінні штучних нігтів натуральний ніготь здобуває правильний напрямок росту й форму, і може навіть повністю придбати естетичний вид. Для цих цілей використовується нарощування акрилом на ногах, а також для виправлення вросших нігтів.

Нарощування нігтів акрилом на формах є найбільш міцним видом нарощування. Звичайно, штучні нігті можуть сховати деякі дефекти натуральних, однак це не стосується грибкової поразки нігтьової пластини: під синтетичною поверхнею грибок, навпаки, починає посилено розмножуватися. Нарощування слабких, ушкоджених нігтів шкідливо, та й невигідно: штучні протримаються недовго. Ті ж проблеми виникають і при хронічних захворюваннях.

Як ви знаєте, шановні читачі, у наш час відбувається бурхливий розвиток нігтьової індустрії: з’являються нові засоби з догляду за ними, лаки, технології; в моду входить дизайнерське оформлення нігтів. Нігті все більшою і більшою мірою стають «візитною карткою» їх власника.

У них є як плюси так і мінуси, однозначної відповіді «добре це чи погано» ніхто знати не може, тому ви повинні керуватися своїми власними бажаннями, кількістю коштів у гаманці, адже це порівняно недешеве задоволення та станом ваших натуральних нігтиків. Доглядати доведеться за будь-якими нігтями. Здорові, міцні нігті – мрія, але при великому бажанні ще й реальність!
Бережіть свої ручки, зміцнюйте свої нігтики ефективними способами, нехай вони будуть витонченими, а Ви – чарівними!
Красивих вам рук!

Студентка І курсу Інституту журналістики
КНУ ім.. Тараса Шевченка
Василюк Олександра