https://moyagazeta.com/

Рік назад Хмельницький обрав нову міську владу. Краще не стало – експерти

Так громадський активіст Альона Береза, голова ГО “ЖАР” та представник руху “Чесно” так оцінює річну каденцію міської влади:

“Сподівання були великі. Тим паче у списку обраних депутатами були знайомі обличчя Однак сподівання залишились мріями. От знову йду на сесію відбивати роздачу землі тільки вже не від суперфіцію, а від державно-приватного партнерства і аж не віриться, що великі обіцянки – залишились обіцянками, а схеми працюють Можу подякувати за співпрацю щодо запровадження Відкритого бюджету та електронних закупівель у системі Prozorro, що як виявилось зекономила не мало коштів бюджету міста. Однак проблеми, з якими профільно працюю – роздача землі, хаотичне будівництво та транспорт зависли на тому ж рівні… Схеми далі працюють. Земля роздається… резонансні будівництва спокійно будуються і фірми-прокладки у перевезеннях далі багатіють після підвищення вартості проїзду у маршрутках.
У кулуарах міської ради відмічають з позитиву те, що бюджет міста збільшився, на благоустрій виділяється більше грошей. Але відбулося це не завдяки роботі мера Олександра Симчишину, а завдяки децентралізації, яка дозволили більше грошей залишати на місцях і не питати дозволу у казначейства. Один з депутатів вважає, що міська влада працює в кращіх умовах ніж попередники:

“Пам’ятаю, була така проблема, Мельник часто скаржився, що гроші у міста є, а казначейство їх блокує і дуже важко розраховуватися за те, що потрібно місту
Експерти, опитані “ПОДІЛЬСЬКА.інфо” відмітили, що дуже багато коштів зараз виділяється на матеріальну допомогу – так уже скуповуються голоси виборців. У порівнянні з попередниками, які роздавали по 500 грн, зараз можна отримати від 600 грн . Це те, що стосується простих людей, які вважають, що міська влада дбає про них більше.

Так, запровадили Прозорро, але це вимога – а не бажання місцевої влади. Граються у відкритість, публічність, на усі пропозиції громадських активістів, особливо лояльних до них, відгукуються на ура – велосипедні доріжки, відкрите місто, усе сприймається добре. “Але у той же час дерібан продовжується”. – сходяться опитані експерти

Серед проблем: закупівлі непотрібного і за завищеними цінами (ПОДІЛЬСЬКА.інфо писала про це Хмельницькі “дослідники калу” придбали обладнання за завищеними цінами)

Обіцяні мером пайові внески тільки грошима – перетворилися на басейн і площадку ( читайте Щоб не платити пайовий внесок, «Трансміськбуд» збудує майданчик) Землю по суперфіцію не можна – вигадили державно-приватне партнерство. Будівництво упритул до музичної школи, пам’ятки архітектури (в кулуарах кажуть про хабар у 30 тисяч доларів за вирішиння питання, і у готеля “Арєна” буде там парковка. Згадують міському голові і те, що засуджув минулу владу за звільнення директорів шкіл – прийшов, звільнив сам майже усіх, не дивлячись на протести, поставив усіх своїх. Отакий він перший рік нової хмельницької влади

Нагадаємо Симчишин звільнив директора КП Хмельницькбудзамовник. Готуються нові звільнення

http://www.podilska.info/