https://moyagazeta.com/

СБУ протидіє незаконному обігу спеціальних технічних засобів отримання інформації

Лише впродовж ц.р. співробітники Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області викрили та припинили діяльність сьомих каналів незаконного постачання в Україну спеціальних технічних засобів отримання інформації, завуальованих під виглядом кулькових ручок та автомобільних брелоків. Придбання та реалізація спецзасобів здійснювалося через мережу Інтернет та за допомогою міжнародного поштового зв’язку.

Слідчим відділом Управління СБ України у Хмельницькій області порушено та розслідувалися кримінальні справи, у трьох з яких вже винесено судові рішення.
27 травня ц. р. Камянець-Подільський міськрайонний суд призначив 30-річному місцевому жителю покарання у вигляді обмеження волі строком на 2 роки за незаконний збут спеціального технічного пристрою отримання та передачі мовної інформації.
21 липня ц. р. Хмельницький міськрайонний суд притягнув до кримінальної відповідальності 25-річного мешканця обласного центру, у якого були вилучені мініатюрні відеокамери, замасковані під брелоки автомобільної сигналізації. За їхнє незаконне придбання та збут зловмисника оштрафовано на 1700 грн.

19 жовтня ц. р. Шепетівський міськрайонний суд за незаконне придбання військовослужбовцем місцевого гарнізону спеціального технічного засобу негласного отримання інформації, замаскованого під канцелярську кулькову авторучку, звільнив його від кримінальної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.359 Кримінального кодексу України, та передав на поруки колективу військової частини за місцем проходження служби.

Згідно з чинним законодавством збут або використання навіть одного спецзасобу тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену статтею 359 Кримінального кодексу України. Якщо ж ці діяння вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або організованою групою, чи заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам чи інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, то такий злочин карається позбавленням волі на строк від чотирьох до десяти років.

Прес-центр Управління СБУ у Хмельницькій області