https://moyagazeta.com/

Штучне запліднення відтепер робитимуть у Хмельницькому

 Штучне запліднення відтепер робитимуть у Хмельницькому міському перинатальному центрі. Це єдиний в Україні обласний центр, де таку процедуру проводитимуть на базі комунального закладу. До того ж, ця послуга буде значно дешевшою, ніж у приватних клініках

 

Головний лікар Хмельницького перинатального центру показує новеньке відділення допоміжних репродуктивних технологій. Сучасне обладнання допомагатиме безплідному подружжю відчути радість батьківства. До слова, нині в обласному центрі лише на обліку перебуває близько 3 сотень таких пар.

Ірина КЕДРУН – біолог відділу допоміжних репродуктивних технологій

–Відбирається активна фракція сперматозоїдів, додатково вони ще активуються. Відбираються морфологічно правильної форми, які мають сформовану ДНК для того, щоб досягти максимального результату.

Алла ЖУК – лікар- репродуктолог відділу допоміжних репродуктивних технологій

–Коли ембріон гарно розвивається, слідуюча маніпуляція називається ембріотрансфер. Тобто, ембріон ми підсажуємо у підготовлену порожнину матки і там вже в подальшому розвивається вагітність.

Нині відділ працює не на повну потужність. Поки що тут можна лише обстежитися. Та вже зараз медики стверджують: послуга ЕКЗ тут буде значно дешевшою, ніж у приватних клініках. Бо робота відділення частково фінансуватиметься із міської скарбниці. Пацієнти оплачуватимуть лише розхідні матеріали. Ймовірно, трохи дорожчим цей сервіс буде для немісцевих жителів.Андрій РОПОТАН – головний лікар Хмельницького міського перинатального центру

– Думаю, що 12 – 15, до 20 тисяч. Тому що не включена ні робота, ні оплата праці – нічого включено, тільки розхідні матеріали і медикаменти. Це буде значно дешевше. Сьогодні в приватних клініках – 50 – 60 тисяч –стартова ціна. А коли проходити обстеження, то це виходить 100 тисяч.

А повний цикл штучного запліднення у Хмельницькому міському перинатальному центрі почнуть проводити вже в жовтні.

http://odtrk.km.ua