https://moyagazeta.com/

Риба гниє з голови

Тема обговорення зібрала чимале коло журналістів та виступаючих у прес-залі ТРК «Поділля Центр». Ще б пак, адже явище хабарництва постає досить гостро у розвитку сучасного демократичного суспільства і є вагомим бар’єром на шляху розвитку молодої країни.
Питання про чиновницьке хабарництво було піднято представником «Комітету моніторингу діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування» Олексієм Голеншиним, який опирався на результати діяльності організації по Хмельницькій області. За словами пана Олексія, у регіоні може реалізовуватися безліч корупційних схем. Було висловлено підозри з приводу закриття терапевтичного відділення Жванецької лікарні, на місці якої чиновники можуть збудувати санаторій (журналістське розслідування з даного приводу висвітлювалось у попередньому випуску у матеріалі «І страх і жах Кам’янець-Подільського району). Тема закриття Староушицької лікарні, яка знаходиться у мальовничому куточку області, додали гостроти проблемі. Але, за словами доповідача, дане питання поки що «зам’ялось», і в подальшій роботі він пообіцяв подальше дослідження обласної проблематики, в тому числі і в контексті хабарництва.
Проблему корумпованості системи освіти розглянули також представники крайової організації політичної партії «Велика Україна» Ігор Мельничук та Роман Ладунець. Опираючись на результати антикорупційного проекту «Купуючи диплом – продаєш майбутнє», були оприлюднені результати анонімного соціологічного опитування по вищим навчальним закладам міста. Отже, для хмельницьких ВНЗ рейтинг виглядає наступним чином. „Почесне” перше місце займає найбільший міський виш –національний університет, з рейтингом корумпованості 43%. Дивно і досить прикро, що друге місце займає „кузня” медиків – базове медичне училище – 42%. Можна собі уявити рівень знань працівників медичної сфери з таким рівнем корупції при їх одержанні. Замикає трійку політехнічний коледж, де, за даними опитування, 41% студентів дають хабарі. У торговельно-економічному коледжі 32% студентської молоді потрапляли в тенета корупції. Майбутні педагоги з гуманітарно-педагогічній академії мають рівень 23%. Хмельницький університет управління і права корумпований дещо менше – 8%. І найменш корумпований серед опитаних ВНЗ Хмельницький кооперативний торговельно-економічний коледж, з рівнем хабарництва серед студентів 7%. Досить прикро, що майбутнє покоління здобуває знання і рівень кваліфікації саме з такими показниками.
За словами організаторів заходу, таким чином вони вирішили спровокувати інформаційний поштовх, аби пробудити людську свідомість та зміцнити позиції громадськості в протидії корупції.