https://moyagazeta.com/

Завдяки Міндоходів Хмельничични більше тисячі роботодавців стали виплачувати «білу» зарплату своїм працівникам

 Ще майже одна тисяча «тіньовиків» від ринку праці повідомила про шляхи підвищення доходів тим, хто на них працює, на зустрічах у територіальних органах Міндоходів краю.

Результатом спільних зусиль усіх гілок влади області з детінізації фонду оплати праці стало не лише підвищення прибутковості домашніх бюджетів краян, а й збільшення надходжень до місцевих скарбниць Хмельниччини. Так, від зростання рівня «білих» заробітків подолян бюджети регіональних громад отримали додаткові 350 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб. А, власне, сам фонд оплати праці на Хмельниччині зріс на 233 мільйони гривень: з 3 мільярдів 133 мільйонів у січні-травні минулого року до 3 мільярдів 366 мільйонів гривень цьогоріч при майже нульовій інфляції.

Інформацію про півтисячі безвідповідальних роботодавців, які не сприйняли мирних аргументів від представників влади та підрозділів Міндоходів, передано до органів прокуратури області.

«Для наповнення місцевих бюджетів Хмельниччини визначальним є податок на доходи фізичних осіб. Саме тому виплата офіційних зарплат у розмірі не нижчому за мінімальний має велике значення, як для підвищення соціальних стандартів життя подолян і їх захищеності, так і для фінансування видатків на потреби громади краю. Адже від оподаткування фонду оплати праці надходить вісім з десяти гривень усього збору з податку на доходи фізичних осіб», – відзначає заступник начальника Головного управління Мндоходів у Хмельницькій області Сергій Романов.

Крім того, на його думку, наразі виплата пристойного заробітку громадянам надважлива і для роботодавців, якщо вони бажають скористатись законним правом на бюджетне відшкодування податку на додану вартість у автоматичному режимі. Нагадуємо: для автоматичного поповнення обігових коштів підприємства, його персонал протягом останніх чотирьох кварталів має отримувати «білу» заробітну плату у розмірі, що перевищує мінімальний у 2.5 рази.

Загалом у січні-травні 2013 року до місцевих бюджетів краю сплачено 490 мільйонів гривень з податку на доходи фізичних осіб, темпи росту надходжень складають понад 108 відсотків.