https://moyagazeta.com/

Спецназ Хмельниччини гартується в полях, 200 км., 60 кг. на плечах, 5 днів

Маршрути пролягали через чотири райони Хмельницької області.
На ці п’ять днів підсумкових тактико-спеціальних навчань за рік життя штабів і казарм військового містека пункту постійної дислокації завмерло. З 28 вересня по 2 жовтня усе керівництво навчаннями, координація дій груп, проживання, харчування і дозвілля особового складу тимчасово переїхало у наметове містечко.

– Група – наша головна тактична одиниця на яку покладається успішне виконання будь-якого завдання, – розповів командир. – Тому, мета цих навчань – перевірка їх злагодженності в умовах максимально наближених до бойових. Перевірка стосується не лише бійців у полі. Характерною особливістю даних тактико-спеціальних навчань (ТСН) є те, що цього разу в їх забезпеченні було задіяно сто відсотків особового складу усіх підрозділів і служб полку – констатував Сергій Григорович.

З цією метою в пункті постійної дислокації було розгорнуто наметове містечко з усією інфраструктурою – батальйонні пункти харчування, польовий вузол зв’язку, намети командних пунктів загонів, польового повітряно-десантного комплексу, розміщення особового складу, польова лазня, інформаційно-довідковий центр, польовий автоклуб, польова ремонтна автомобільна майстерня, тощо.
Заступник командира загону з тилу підполковник Юрій Школьний зокрема зазначив, що протягом п’яти діб, поки тривали навчання, особовий склад загонів і підрозділів забезпечення проживав і виконував обов’язки по забезпеченню ТСН виключно в польових умовах.
– Це дало нам змогу ще раз перевірити на придатність польову матеріально-технічну базу, виконання нормативів по розгортанню наметів, облаштуванню пунктів і організації взаємодії усіх тилових служб для повноцінного функціонування частини за межами пункту постійної дислокації – зауважив підполковник Школьний.

Підводячи підсумки полковник Сергій Кривонос, який безпосередньо керував навчаннями на полігоні, дав високу оцінку виконання поставлених завдань розвідгрупам, підрозділу протидії який всіма можливими способами заважав успішному виконанню спецзавдань розвідниками і усім службам і підрозділам забезпечення полку. Крім того спецназівці на «добре» і «відмінно» виконали різні нормативи тактико-спеціальної підготовки – налагодження і встановлення зв’язку з командним пунктом, між групами взаємодії, елементи маскування, скритного пересування в незнайомій місцевості, виживання.

Наступним важливим етапом плану бойової підготовки частини буде підготовка молодого поповнення до присяги.
– В десятих числах листопада ми чекаємо на молоде поповнення, – розповідає заступник командира з виховної роботи підполковник Леонід Нікіфоров. – Більше сотні призовників з Києва, Черкас, Рівного, Вінниці і Хмельницького до урочистого ритуалу складання військової присяги повинні будуть протягом трьох тижнів пройти спеціальну теоретичну і практичну підготовку. Їх логічним підсумком стане складання індивідуальних і групових нормативів з подолання стежки розвідникка і виконанням першого стрибка з парашутом, – додав офіцер.
 

Автор: Андрій АГЄЄВ. Регіональний Медіа-центр МО України.
Фото автора.